Mirković (ne)zadovoljan, Sakan zadovoljan

Sloboda MG - Gorica, Šipovo

MRKONJIĆ GRAD - Fudbaleri Slobode iz Mrkonji Grad, u drugom kontrolom meču u Krupi na Vrbasu pobijedili su Goricu iz Šipova 2:0. Mrkonjićani su do pobjede došli u drugom poluvremenu, koje su odigrali mnogo bolje i u dobrom ritmu.

Slobodu je u vodstvo početkom drugog poluvremena doveo štoper Duško Mitrić iz penala. Naime, Mrzića je neko od fudbalera iz Šipova srušio u kaznenom prostoru, a Mitrić je bio precizan sa bijele tačke. Mrziće je sredinom drugog poluvremena pobjegao obrani Gorice i svladao Radovana Ilića za vodstvo od 2:0.

Šef stručnog štaba Slobode Igor Mirković i pored pobjede nije u cjelini zadovoljan igrom svoje ekipe, naročito u prvom poluvremenu.

-U meču sa Goricom igrali smo oba poluvremena sa kombinovanim sastavom, jer za ovu utakmicu nismo mogli računati na nekoliko fudbalera. Možda je najrealniji rezultat utakmice trebao biti neriješen, ali eto mi smo iskoristili svoje prilike i pobijedili. Svakako da ne mogu biti zadovoljan igrom i rezultatom u prvih 45 minuta. Bilo je to dosta sporo, bez ideje...ali svaka utakmica pokaže  neke stvari  koje mene kao trenera zanimaju. Tako je ovih 45 minuta pokazalo dosta, ali u negativnom smislu. U drugom poluvremenu na terenu u oba tima dosta mladih fudbalera. Mi smo se bolje snašli i iskoristili svoje prilike za razliku od Gorice, čiji fudbaleri nisu postigli pogodak iz svojih prilika - kaže Mirković.

I dodaje:

-Sve u svemu lijepa provjera pred nastavak priprema. Gorica ima dobar sastav i želim im mnogo sreće i uspjeha u nastavku prvenstva.

Stratag Gorice Duško Sakan i pred poraza zadovoljan je igrom svoje ekipe u meču sa Slobodom.

-Jako dobra utakmica, sa našim prijateljima iz Mrkonjić Grada. Zadovoljan sam prikazanom igrom uprkos porazu. Svi fudbaleri su dobili priliku da igraju. Zahvalio bi se upravi Fudbalskog kluba Krupa na gostoprimstvu i usluzi da meč odigramo na njihovom terenu u Krupi na Vrbasu - kaže Sakan.

Fudbaleri Slobode nastavljaju sa pripremama na terenu Fudbalskog kluba Krupa u Krupi na Vrbasu. Novi protivnik je ekipa Slobode iz Novog Grada. Meč bi se trebao igrati u subotu u Novom Gradu, ako dozvole vremenske prilike. S druge strane Gorica je zakazala meč sa vodećom ekipom Regionalne lige BSK-om  iz Banjaluke, jednim od glavnih konkurenata za plasman u Drugu ligu.