AO: Nole u finalu

Novak Đoković plasirao se u finale Australijan Opena. Nole je u polufinalu savladao Aslana Karaceva u tri seta.

Karacev je na početku igrao jako dobro. Udarao je snažno forhende, imao dobar servis i u prvih šest gemova parirao je Novaku. Međutim, onda je uslijedila Noletova serija. Od 13 poslednjih poena u prvom setu, Nole je uzeo 12, napravio brejk sa nulom u osmom gemu te je na kraju dobio set sa 6-3.

Nole je sjajno otvorio drugi set i u trećem gemu napravio je brejk. Potom je napravio još jedan te je poveo sa 5-1. Pri vodstvu 5-2, Nole je servirao za set. Međutim, Karacev je napravio brejk i smanjio na 5-3. Pri vodstvu 5-4, Nole je imao 40-15 ali je propustio obje set lopte. Potom je Karacev imao dvije brejk šanse ali se Nole izvukao. Na kraju je iskoristio treću set loptu i sa 6-4 dobio set.

Nole je sjajno otvorio treći set te je poveo sa 2-0. Međutim, Karacev zadnjim trzajem doalzi do 2-2. Ipak, Nole nije dao da Rus nastavi seriju. Napravio je novi brejk te je poveo sa 4-2. Potom je napravio još jedan brejk te je sa 6-2 dobio set.

Rival u finalu biće mu pobjednik meča Medvedev - Cicipas a taj meč se igra u petak u 9:30h po našem vremenu.