Borac slomio Olimpik

Drugu utakmicu 20. kola Premijer lige BiH odigrali su Borac i Olimpik, a tešku pobjedu od 2:0 slavio je Borac zahvaljujući golovima iz same završnice meča.

Banjalučani su u ovaj susret ušli kao izraziti favoriti, ali su Vukovi pokazali da ih se ne može tako lako otpisati. Ekipa Slavka Petrovića pokazala je izuzetnu požrtvovanost i sjajnu kompaktnost u defanzivi i spriječavala Banjalučane da dolaze do kvalitetnih prilika za gol.

Prvi šut na utakmici zabilježen je tek oko 20. minute susreta kada je Zakarić šutirao iz slobodnjaka, a lopta otišla pored gola. Olimpik je uzvratio nekoliko minuta kasnije udarcem Šišića sa distance, ali je lopta otišla preko gola.

Koliko je Olimpik dobro parirao Banjalučanima najbolje pokazuje podatak da je Borac prvu pravu šansu imao tek u 33. minuti susreta. Tada se u prilici našao Vranješ, ali je njegov udarac odbranio Hadžić.

Isti igrač se našao u novoj šansi nekoliko minuta kasnije, ali je u ključnim trenucima previše komplikovao i upropastio dobru situaciju.

Slično su se stvari odvijale i u drugom poluvremenu, Borac je zaigrao nešto agilnije, ali je i Olimik imao više prostora da zaprijeti. Igrala se 69. minuta kada je nakon kornera Horić šutirao glavom, ali Pavlović teškom muškom uspio odbraniti njegov šut.

Vukovi su uspijevali parirati Borcu sve do 87. minute susreta kada su Banjalučani poveli nakon jednog slobodnog udarca. Borac je dobio slobodan udarac na lijevoj strani, lopta je preletjela sve u kaznenom prostoru, došla do zaboravljenog Dejana Melega koji lako pogađa gol Hadžića za vodstvo Borca.

Do kraja susreta domaćini postižu i još jedan pogodak, a ovoga puta strijelac je bio Stojan Vranješ sa bijele tačke koji tako postavlja i konačan rezultat meča.

Mladost 0 : 1 Široki Brijeg
Zrinjski 1 : 0 Krupa
Željezničar 0 : 0 Sarajevo
Sloboda 0 : 2 Tuzla City
Borac 2 : 0 Olimpik
Radnik 0 : 0 Velež