Mladost pala sa penala

Široki brijeg

Fudbaleri Širokog Brijega su u posljednjim sekundama meča slavili protiv Mladosti 1:0 u susretu 20. kola Premijer lige BiH. Gol odluke je postigao Alen Jurilj duboko u sudijskoj nadoknadi vremena.

Mladost je imala namjeru da trijumfuje protiv Širokog Brijega, međutim na terenu nisu pokazali da zaslužuju to. Naprotiv, Široki Brijeg je bila mnogo bolja ekipa i definitivno imaju za čim da žale u ovom meču.

Prvo poluvrijeme nije donijelo previše uzbuđenja. Široki je i tu zaprijetio u nekoliko navrata, ali je Semir Bukvić danas bio izuzetno raspoložen za branjenje, pa je na poluvremenu ostalo 0:0.

U nastavku meča serija promašaja gostiju. U razmaku od 65. do 71. minute promašili su tri kolosalne šanse, za kojima će definitivno žaliti. Prvo je zicer Alena Jurilja odbranio u maniru futsal golmana Semir Bukvić, mada mora se reći i da je Jurilj morao mnogo bolje šutirati. Zatim je Ivan Ikić izašao praktično sam pred Bukvića i poslao je loptu preko gola, a onda se i Josip Majić spetljao u odsudnom trenutku i propala je i ta sjajna šansa za Široki.

Nakon tih promašaja nekako kao da je splasnuo elan gostiju, Mladost je uspjela da se konsoliduje, zaprijeti iz polukontri, ali promjene rezultata nije bilo sve do posljednjih sekundi meča. Tada Halid Šabanović nesmotreno reaguje u kaznenom prostoru, pravi penal, a Alen Jurilj pogađa za pobjedu.

Mladost 0 : 1 Široki Brijeg
Zrinjski 1 : 0 Krupa
Željezničar 0 : 0 Sarajevo
Sloboda 0 : 2 Tuzla City
Borac 2 : 0 Olimpik
Radnik 0 : 0 Velež