Famos bez konkurencije u Trebinju

Džudo klub "Famos" bio je u subotu najbolji klub na prvenstvu Republike Srpske za mlađe pionire i kadete u Trebinju.

Famos je bio najuspješniji klub u konkurenciji mlađih pionira i pionirki, kadeta, a kod kadetkinja je podijelio prvo mjesto sa bijeljinskim Panterima.

Zlatne medalje osvojili su kadeti Boris Ristović u kategoriji do 73 kilograma, a on je ujedno proglašen i za najboljeg kadeta na turniru, zatim Igor Bjelica u kategoriji preko 90 kilograma, te Lana Lubura u kategoriji preko 70 kilograma. U konkurenciji mlađih pionira zlata su osvojili Matija Vuković u kategoriji do 38 kilograma, Nikola Lubura u kategoriji preko 60 kilograma, te Ana Simanić (-44kg) i Mia Milić (-52kg).

Srrebro su osvojili kadeti Aleksandar Vuković (-60kg), Branko Došlo (-81kg), Maja Milić (-48kg), Lana Bjelica (-70kg), i Ljubica Damjanović (+70kg), odnosno mlađa pionirka Lana Štaka u kategoriji do 52 kilograma.

Do bronze su došli kadeti Andrej Milić (-55kg), Andrea Simović (-70kg) i Sanja Škrba (+70kg), te mlađi pioniri Marko Drakul (-34kg) i Veljko Novaković (-42kg).

Ovo takmičenje bilo je ujedno i izborno za odlazak najboljih kadeta na Gimnazijadu koja se u oktobru održava u Kini.