Juniorke Bosne i Hercegovine slavile protiv Sjeverne Makedonije

Bh. juniorke

Ženska juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine pobjedila je u Trening centru Nogometnog/Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine selekciju Sjevernu Makedoniju rezultatom 7:0 u prvom prijateljskom meču ova dva tima.

Izabranice Dragana Jevtića odigrale su jedan veoma dobar meč i potpuno zasluženo došle do trijumfa. Pitanje pobjednika riješeno je već u prvom poluvremnu. Prvu priliku imala je Krajšumović u 3. minutu, ali njen udarac otišao je pored gola. Već u desetoj bilo je 1:0. Omeragić je dugom loptom u kaznenom prostoru pronašla Krajnić, koja se lijepo okrenula i postigla pogodak za prednost bh. tima.

Osam minuta kasnije Haračić je ubacila loptu iz kornera i sjajno pronašla u šesnaestercu Mujkić, a ona sjajno nadskače odbranu Sjeverne Makedonije i glavom trese mrežu za 2:0. Naredni pogodak došao je u 22. minutu nakon što je Omeragić odigrala povratnu za Jelčić, a ona sjajno pogađa lijevi ugao golmanice gostujuće selekcije i povećava vodstvo na 3:0.

Sigurna pobjeda protiv Sjeverne Makedonije

Redale su se prilike za Bosnu i Hercegovinu, a svoj udarac u 26. minutu probala je i Hasić, ali je to sigurno odbranila golmanica. Ipak, četiri minute poslije nije bilo spasa za Makedonke, nakon jedne odbijene lopte na mjestu je bila Marija-Ana Milinković, te je poslala loptu u mrežu za 4:0, a to je bio i konačan rezultat prvog dijela igre.

U nastavku utakmice jedino što je preostalo izabranicama Dragana Jevtića, to je da ovu utakmicu mirno privedu kraju i da odrade posao do kraja, što su i učinile. U 48. minutu Jelčić je probala nakon povratne lopte od strane Topalović, ali je bila neprecizna. U 55. minutu već je bilo 5:0. Milinković je sjajnom loptom pronašla Krajšumović, a kapitenki bh. nacionalnog tima nije bilo teško primiti loptu i prebaciti Ničelsku.

Šesti pogodak naših juniorki došao je u 69. minutu, a ponovo je u glavnoj ulozi bila Sofija Krajšumović nakon asistencije Naide Haračić, zatresla je još jednom mrežu. Konačan rezultat 7:0 het-trikom postavila je Krajšumović, nakon asistencije Lamije Duvnjak.

Bosna i Hercegovina - Sjeverna Makedonija 7:0 (4:0).
Stadion: Trening centar NS/FS BiH.