Ćurguz optimista

Fudbaleri banjalučkog Željezničara odigrali su nerešeno (1:1) protiv Sloge u Doboju u generalnoj probi pred start prolećnog dela Prve lige Republike Srpske i nastavak prvenstva dočekuju u odličnoj atmosferi. Na taj način izabranici trenera Zorana Ćurguza su se “naoštrili” za prolećnu premijeru i gostovanje u Prijedoru kod jesenjeg prvaka Rudar Prijedora.

-Izuzetno semo se pojačali ove zime, a ono što me hrabri jeste činjenica da smo u svakoj pripremnoj utakmici postizali golove. U generalci protiv Sloge imali sjajno smo igrali u prvih 45 minuta, stekli i vođstvo, bio je to tim koji treba da izađe i na megdan Prijedorčanima, u nastavku smo mnogo menjali, pa su Dobojlije došle do izjednačenja. Još uvek realizacija nije na ovom nivou koji priželjkujemo, ali verujem da će i to da dođe na svoje mesto, pogotovo sada kada krenu utakmice za bodove. Želimo da budemo opasni za sve protivnike – istakao je Zoran Ćurguz, šef stručnog štaba Željezničara.

Jesenas su na Predgrađu Željo i “rudari” sa Sane odigrali nerešeno 0:0 u uzbudljivoj utakmici u kojoj su gosti promašili i jedanaesterac.

-Posmatrao sam Rudar Prijedor i Slobodu iz Novog Grada u generalci, jer to su prve dve ekipe s kojima ćemo igrati ovog proleća. Prijedorčani imaju strašne pojedince i jako dobru ekipu, oni jednim potezom mogu da reše utakmicu. Svih 90 minuta moramo da budemo koncentrisani na meču u Prijedoru. Ako budemo na nivou igara iz priprema možemo da postignemo gol, eventualno dva, što znači da možemo i do povoljnog rezultata. I jesenas smo pokazali da možemo da pariramo svim rivalima. Sada imamo još bolju, jaču i kvalitetniju ekipu. U Prijedor idemo bez straha – dodao je na kraju Zoran Ćurguz.

Slavija 2 : 3 Leotar
Tekstilac 3 : 0 Borac
Drina 5 : 1 Jedinstvo
Modriča 2 : 3 Ljubić
Zvijezda 09 4 : 0 Podrinje
Sutjeska 0 : 1 Kozara
Željezničar 2 : 1 Sloga
Sloboda 0 : 2 Rudar Prijedor