Mirković zadovoljan bodovima

MRKONJI GRAD - Stručni štab i fudbaleri Slobode iz Mrkonjić Grada, što su planirali i zacrtali ostvarili su u 16. kolu Druge lige - grupa „Zapad“.

U Srpcu u dobroj utakmici savladali su Slogu sa 2:0 i zadržali drugu poziciju na tabeli . Imaju devet manje od prve Omarske, koja ima i meč manje. Naime, utakmica u Kneževu između Progresa i Omarske nije odigrana, jer je teren bio prekriven sniježnim pokrivače. Takmičarski organi  Fudbalskog saveza Republike Srpske odložili su utakmicu, ali termin odigravanja meča još nije određen.

Sloboda je u Srpcu došla zasluženo do pobjede. Da su napadači u drugom poluvremenu bili malo precizniji pobjeda bi bila ubjedljivija.

Šef stručnog štaba Slobode Igor Mirković, zadovoljan je rezultatom i igrom svoje ekipe u drugom poluvremenu.

-Čsetitam svojim igračima na zasluženoj pobjedi i zalaganju na utakmci. Domaćinu na korektnoj utakmici i želim im puno sreće u nastavku šampionata. Bio je ovo težak i važan meč za nas, ali i Slogu. Mi smo pobjedom zadržali drugu poziciji na tabeli. I u naredne mečeve ulazimo sa samopouzdanjem. Što se tiče utakmice, nisam zadovoljan kako smo odigrali prvo poluvrijeme. Bila je to igra ispod našeg nivoa. Imali smo jednu šansu na početku utakmice nakon centaršuta Duška Mirića, šut glavom Dragana Domuzina brani golman Sloge Grahovac .U poluvremenu smo izvršili dvije izmjene  koje su na kraju urodile  plodom. Golovima Dragana Domuzina n   na fantastičnu asistenciju Stefana Mrzića i Maraka Nikića na asistenciju Dragana Domuzina zabilježili smo važnu pobjedu. Imali smo još tri velike šanse za pogodak. Ali Stefan Mrzić i Dragan Domuzin dva puta nisu iskoristili prilike kada su sami bili ispred Grhovca. Ovo je važna pobjeda za nas i nagovještaj još boljih partija u narednim utakmicama - kaže Mirković.

Strateg Mrkonjiana želi javno da se zahvali upravi i predsjedniku Sloge Grahovcu na razumijevanju da se utakmica u Srpcu odigra u nedjelju, umjesto u subotu.

-Želim da se zahvalim upravi i predsjedniku Sloge gospodinu Grahovcu, što su utakmicu pomjerili za nedjelju - kaže Mirković.

Fudbaleri Slobode u 17. kolu Druge lige - grupa „Zapad“ u Krupi na Vrbasu dočekaće ekipu šamačkog Borca. Biće to derbi kola dva bivša prvoligaša i ljuta protivnika na terenu.

Čelinac 0 : 1 Proleter
Borac 4 : 2 Jedinstvo
Sloga (Srbac) 0 : 2 Sloboda
Dubrave 1 : 0 OFK Brdo
Progres 3 : 1 Omarska
Polet 1926 0 : 2 Laktaši