Novi poraz Željezničara

Fudbaleri Slobode su u 24. kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine pobijedili Željezničar rezultatom 1:0. Željezničar je u ovom susretu bio pod imperativom pobjede budući da nisu slavili u prvih pet utakmica proljeća, četiri u m:tel Premijer ligi Bosne i Hercegovine i jednu u Kupu naše zemlje, a postigli su svega jedan gol i to upravo na ovom stadionu protiv Tuzla Sitija u Kupu naše zemlje kada je sa jedanaest metara precizan bio Samir Bekrić.

Shodno tome, Plavi su krenuli ofanzivno u ovu utakmicu i u devetoj minuti zaprijetili preko Juričića da bi šest minuta kasnije Mujezinović loše šutirao i ostalo je 0:0. U 23. minuti susreta Juričić i Kurtalić su bili u duelu u kaznenom prostoru Slobode, a sudija Sivac je svirao faul za domaće uz proteste klupe gostiju. Minutu kasnije Mujagić je ubacio, a Mišković napravio prekršaj na Kosoriću.

Igrala se 25. minuta kada je Erić zaustavio udarac Predragovića da bi dvije minute kasnije Plavi imali ogromnu priliku za vodstvo. Juričić je sjajno ispucao loptu sa svoje polovine, Zec je primio u trku i izašao sam na Golubovića koji mu je odbranio udarac. U 41. minuti susreta sudija Sivac je dosudio jedanaesterac zbog igranja rukom Devedžića poslije ubacivanja Zeca, a loptu je uzeo Samir Bekrić.

Ipak, Adnan Golubović je odbranio udarac sa bijele tačke veznjaka Plavih koji je uspio natrčati na odbijenu loptu, ali je golman Slobode ponovo odlično reagovao i spasio Tuzlake. To je bilo posljednje uzbuđenje u prvom poluvremenu, pa se na odmor otišlo pri najnepopularnijim rezultatom 0:0.

Željo je u drugo poluvrijeme krenuo sa željom da postigne gol, te je Amar Osim umjesto stopera Aleksandra Kosorića u igru uveo veznjaka Mehmeda Alispahića, pa su Plavi u 47. minuti imali veliku šansu preko Petra Boje koji je iz idealne pozicije šutirao pored gola Adnana Golubovića. Svega minutu kasnije Tuzlaci su poveli i to nakon očigledne ofsajd pozicije.

Mujagić je dobio jednu loptu iako je prethodno bio u ogromnoj ofsajd poziciji, uposlio Maksimovića koji je bio neumoljiv i tako doveo Tuzlake u vodstvo. U 50. minuti susreta Bekrić je ubacio iz kornera, a Vrhovac je glavom šutirao preko gola da bi se na sljedeće uzbuđenje čekalo do 60. minute susreta. Sloboda je zaprijetila preko Maksimovića, no on je šutirao preko gola da bi potom pokušao i Mujagić, no bez uspjeha.

Pet minuta kasnije Mujezinović je šutirao preko gola da bi u 74. minuti Beganović pokušao iz slobodnjaka, a lopta je na putu ka golu pogodila Juričića i završila u korneru. Nakon tog kornera domaći su izigrali odbranu Željezničara i Mujagić je došao u dobru poziciju, ali je loše šutirao.

Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata, te je Sloboda slavila veliku pobjedu protiv Željezničara.

Stadion: Tušanj. Sudija: Sivac Ermin (Zenica). Žuti kartoni: Jusić, Golubović (Sloboda), Kosorić, Bojo, Stevanović, Šehić, Čelikovića (Željezničar). Strijelci: 1:0 - Maksimović (48).

Sloboda: Golubović, Jusić, Devedžić, Marković (83. Kadrić), Dž. Beganović, Kurtalić, Maksimović, Osmić, Mišković (60. Alić), Predragović i Mujagić (88. Islamović). Trener: Mladen Žižović.

Željezničar: Erić, Stevanović, Kosorić (46. Alispahić), Vrhovac, Šehić, Čeliković, Bojo (74. Subašić), Bekrić (61. Štilić), Mujezinović (74. Veselinović), Zec, Juričić. Trener: Amar Osim.

Krupa 1 : 1 Tuzla City
Sloboda 1 : 0 Željezničar
Mladost 1 : 1 Zrinjski
Radnik 1 : 3 Borac
Olimpik 1 : 1 Velež
Sarajevo 1 : 0 Široki Brijeg