Zvijezda 09 bolja od Borca

Borčevi juniori zabilježili su ovog vikenda prvi premijerligaški poraz.

Nakon što su na prva četiri proljećna meča osvojili deset bodova, izabranici Željka Vranješa danas su poraženi od tima koji ih je, u prvom zvaničnom proljećnom meču, eliminisao iz Kupa BiH – Zvijezde 09.

Jesenji šampion je trijumfovao rezultatom 3:0, uz dva pogotka Sretena Miloševića u prvih pola sata, dok je treći gol postignut u 90. minutu, preko Jove Beatovića.

Naš tim je na trećem mjestu sa 33 boda, a u narednom kolu ugostiće Željezničar Sport tim, koji je na osmoj poziciji sa 21 bodom.

ZVIJEZDA 09 – BORAC 3:0

strijelci: 1:0 Milošević (3.), 2:0 Milošević (28.), 3:0 Beatović (90.), stadion: u etno-selu Stanišići, sudija: Dražen Marić (Bijeljina), žuti kartoni: Tešić (Zvijezda 09), Dragoljić, Tahrić, Pušić, Bobić (Borac), crveni karton: Amar Tahrić (Borac, 76. minut).

ZVIJEZDA 09: Manojlović, Janković, Mustafagić, Samardžić, Kovačević, Tešić, Beatović, Karić (od 82. minuta Cvijetić), Vidović (od 72. minuta Adžić), Milošević (od 87. minuta Biberkić), Sinanović (od 90. minuta Đokić). Trener: Zlatko Krmpotić.

BORAC: Damjanović, Batos (od 87. minuta Marjanović), Bobić, Orašanin, Kujundžić, Tahrić, Čavić, Javorac (od 72. minuta Cerić), Dragoljić (od 58. minuta Pušić), Vuković, Balić (od 88. minuta Malbašić). Trener: Željko Vranješ.

(borac-sport, foto: borac-sport)

Široki Brijeg 0 : 1 Zrinjski
Sloboda 0 : 0 Velež
Željezničar 1 : 0 Sarajevo
Mladost 3 : 2 Rudar Prijedor
Olimpik 2 : 1 Krupa
Željezničar Sport team 4 : 0 Radnik (H)
Zvijezda 09 3 : 0 Borac