Luda utakmica na Grbavici

Fudbaleri Željezničara remizirali su u 25. kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine protiv Mladosti, a konačan rezultat je bio 4:4.

Utakmica je fenomenalno počela za gostujući sastav. Amer Hiroš je u trećoj minuti pobjegao Petru Boji i fantastično uposlio Nedima Hadžića koji je pogodio mrežu Filipa Erića za prednost Mladosti na ovoj utakmici. Šest minuta kasnije i sam Amer Hiroš je pogodio protiv bivšeg gola i to zaista na fantastičan način sa lijeve strane u desni gornji ugao golmana Plavih.

Tračak nade za domaće ponudio je Ermin Zec u 16. minuti susreta. Lendrić je sjajno proigrao Štilića koji je uposlio Zeca koji je pogodio za smanjenje rezultata. Ipak, već u sljedećem napadu Mladost je postigla treći gol. Nakon jedne dubinske lopte, Erić je skandalozno pogriješio, lopta mu je prošla kroz noge i došla do Hadžića koji je smjestio u praznu mrežu za vodstvo Mladosti rezultatom 3:1.

Na sljedeću šansu se čekalo do 31. minute kada je Dedić šutirao preko gola, a sedam minuta kasnije velika šansa za Plave. Zec je prošao po desnoj strani, ubacio za Lendrića čiji udarac golman Velić odbija u korner nakon kojeg nije bilo opasnosti po goste. Mladost je u 39. minuti ostala sa igračem manje zbog direktnog crvenog kartona Žulja, a Željo je to zamalo kaznio četiri minute kasnije.

Mujezinović je šutirao nakon ubacivanja sa lijeve strane brani Velić da bi u 45. nakon ubacivanja iz kornera, golman gostiju zaustavio udarac i Vrhovca. Posljednje uzbuđenje u prvom poluvremenu smo vidjeli u prvoj minuti sudijske nadoknade. Siniša Stevanović je probio po desnoj strani, ubacio u sredinu gdje udarac Ivana Lendrića brani Emil Velić, pa se na poluvrijeme odlazi sa prednosti gostiju rezultatom 3:1.

Željezničar je drugo poluvrijeme otvorio sa tri velike prilike, ali je Emil Velić u sva tri navrata izlazio kao pobjednik. Redom su pokušavali Štilić, Zec i Mujezinović, ali je golman gostujućeg sastava bio nesavladiv. U 53. minuti susreta Veselinović je probio po lijevoj strani, lopta je došla do Štilića čiji udarac odlazi pored gola gostiju da bi minutu kasnije Zec pokušao, a na njegovu loptu nije stigao Lendrić.

Novo veliko uzbuđenje pred golom Plavih vidjeli smo u 56. minuti susreta kada je Veselinović ubacio, a Lendrićev udarac odlazi pored gola da bi osam minuta kasnije udarac Štilića otišao pored gola Velića. U 66. minuti drugi žuti odnosno crveni je dobio Rijad Sadiku. Iz slobodnjaka pokušao je Bekrić, a njegov udarac je zaustavio Velić.

Plavi su brojčanu nadomć iskoristili u 68. minuti susreta. Zec je ubacio sa desne strane, a Velića je savladao Juričić i vratio Plave u život. Pet minuta kasnije dalekometni udarac Miletića je završio preko gola da bi isti igrač u 79. pokušao glavom, no Velić je odbranio njegov udarac. Do kraja utakmice Mladost je u 89. postigla i četvrti gol preko Enesa Alića koji je majstorski savladao Erića iz slobodnjaka da bi u 91. Zec pogodio za 3:4, a konačan rezultat utakmice je postavio Štilić sa jedanest metara u 94. minuti utakmice.

Stadion: Grbavica. Sudija: Mujić Elvis (Banovići). Žuti kartoni: Stevanović, Miletić (Željezničar), Dejanović, Sadiku, Alić, Hiroš (Mladost). Crveni karton: Žulj, Sadiku (Mladost). Strijelci: 0:1 - Hadžić (3), 0:2 - Hiroš (9), 1:2 - Zec (16), 1:3 - Hadžić (17), 2:3 - Juričić (68), 2:4 - Alić (89), 3:4 - Zec (91), 4:4 - Štilić (94p).

Željezničar: Erić; Stevanović (72. Blažević), Vrhovac, Miletić, Milićević; Alispahić, Bojo (35. Veselinović), Mujezinović (61. Bekrić), Zec; Štilić, Lendrić (61. Juričić). Trener: Amar Osim.

Mladost: Velić; Šabanović, Mahmić, Sadiku, Alić; Begić, Žulj, Dedić, Dejanović, Hiroš (46. Šarić (93. Handžić)), Hadžić. Trener: Nemanja Miljanović.