Košarka u sjenci boksa

Leotar - Sloboda

U 25. kolu Prvenstva BiH KK "Leotar" je poražen u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" od KK "Sloboda" iz Tuzle nakon produžetka 100:109, a u regularnom dijelu bilo je 92:92 (31;25, 23:22, 20:19, 18:26).

Tekst o večerašnjoj utakmici počećemo događajem od 2:09 prije kraja treće četvrtine jer je do tada Leotar bio bolja ekipa i sigurno grabio prema pobjedi. Tada je pri rezultatu 74:62 za domaćina došlo do tuče šest igrača i isključeni su kod Leotara, B. Đurasović, Ninković i Milidragović, a kod gostiju Lelić (koji je, ruku na srce najzaslužniji za sve), Milićević i Strong. Trener Dražen Šegrt je isključen, a trener gostiju je dobio tehničku grešku.

Gosti su se povukli sa terena demonstrativno napuštajući parket, ali su se nakon sedam-osam minuta vratili. Kad je nastavljena utakmica Leotaru su kola polako išla nizbrdo jer ih nije služio šut ni za tri ni za dva poena tako da su u posljednjih deset minuta ušli sa prednošću od 74:66.

I u posljednjih deset minuta prednost se počela topiti, a gosti su izjednačili u 36. minutu 81.81. Do kraja regularnog dijela bila je klackalica, a gosti su sedam sekundi prije kraja preko Jakupovića poveli sa 91:92, a domaćin je mogao da dođe do pobjede jer je nad Mijovićem sekund do kraja napravljen prekršaj. On je pogodio prvo, a promašio drugo i ušlo se u produžetak.

U dodatnih pet minuta domaćin je poveo samo na početku produžetka 94:92 i kasnije 95:94. Sve ostalo je išlo na ruke gostiju koji su nakon 45. minuta došli do pobjede od 100:109.

Ostaje žal za pobjedom, ali će sigurno i košarkaški organi ovdje imati pune ruke posla posla.

U posljednjem kolu Leotar gostuje u Banjaluci gdje ga dočekuje KK "Borac".

KK "Leotar": Damjanović, B. Đurasović 19, Raičević 8, Aleksić 6, Mijović 22, Marić 4, Tupanjanin, Milidragović 3, Ninković 21, Šakotić 9, Šućur, N. Đurasović 8. Trener: Dražen Šegrt.

KK "Sloboda": Strong Moore 20, Jakupović 8, Joshua, Omerović 4, Manjgafić 12, Lelić 4, Munižaba 11,Alikadić 16, Miličević 22, Krajinić, Durmo 12. Trener: Damir Mulaomerović.

Izvor:trebinjelive.info