Dobojke ubjedljivo savladale Derventu

DOBOJ – Rukometašice Doboja savladale su komšijsku ekipu Dervente rezultatom 28:19. Do pobjede su došle odličnom igrom u drugom poluvremenu gdje su gošćama dozvolile da postignu samo osam golova.

U prvom dijelu igra je bila izjednačena. Igralo se uglavnom gol za gol ni jedna ekipa nije stvorila prednost veću od dva gola. Na odmor gošće iz Dervente odlaze sa golom viška 11:10.

U nastavku druga slika na terenu. U 40.minutu Dervenćanke su imale vođstvo 15:14. A onda slijedi uragan Dobojki koje prave seriju 8:0 i odlaze na velikih plus sedam 22:15. Tri minuta prije kraja Doboj ima plus deset 27:17. Dervenćanke do kraja postižu dva gola za konačnih 28:19.

Najefikasnije u taboru pobjedničke ekipe bile su Tea Marković sa 8, te Aleksandra Grabovičkić i Anđela Garić sa po 6 golova. Kod gošći istakle su se Marina Cvijanović sa 8 i Anastasija Pavlović sa 4 gola.

DOBOJ – DERVENTA 28:19 (10:11)

Dvorana: Osnovne škole „Radoje Domanović“ u Osječanima. Bez publike. Sudije: Nataša radulović i Darija Gajić (obje iz Doboja). Delegat: Milan Kuprešanin (Banja Luka). Sedmerci: Doboj 6(5), Derventa 5(4). Isključenja: Doboj 4, derventa 6 minuta.

DOBOJ: Nikić (5 odbrana, sedmerac), Marković 8(5), Kopić 2, Garić 6, Petrović 1, Grabovičkić 6, Blagojević, Stanojević, Mikelini 4, Jurkas (5 odbrana), Todorović, Klopić 1. Trener: milorad Gračanin.

DERVENTA: Gostić (10 odbrana), Bajramović, Brestovac, Vinčić 1, Jelena Radanović 1, Asentić, Petković, Grabež, Knežević, Dević 2(1), Jelena Radanović 3, Pavlović 4(1), Simić, Cvijanović 8(2), Latifović. Trener: Salih Pala.

ORK Borac : ORK BL
Kozara (G) : Slavija
Derventa : Bijeljina
Sloga 17 : 33 Mladost
Višegrad - HED : Drina