Fudbal uvek pošteno vrati

Lazar Nikolić

U debeloj sudijskoj nadoknadi, nekoliko sekundi pre poslednjeg zvižduka sudije Harisa Kaljanca iz Sarajeva, fudbaleri Krupe došli su de remija na gostovanju u Širokom Brijegu (2:2) protiv favorizovanog domaćina. Bod koji je probudio nadu četi iz kanjona Vrbasa doneo je srećni strelac Lazar Nikolić, za neopisivo slavlje gostiju.
Inače, Krupljani su poveli u uvodnim minutama utakmice pogotkom Nikole Dujakovića, ali su Hercegovci uspeli da preokrenu rezultat, promašili još nekoliko zrelih prilika što im se na kraju osvetilo, pa sada zaostaju za drugoplasiranim Borcem dva koraka. Krupljani su i dalje poslednji, ali sa jasnim vidikom spasonosnog kopna koje se, pre gostovanja na Pecari, činilo nedostupnim i nedostižnim

-Iza nas je čudna utakmica, po svemu. Mogla je otići i na jednu i drugu stranu, a na kraju je završila nerešenim rezultatom. Objektivno, mislim zasluženo, s tim da je Široki Brijeg možda imao inicijativu i više prilika. U prošlom kolu smo izgubili dva boda u poslednjim minutama kod kuće protiv Tuzla sitija, sada smo osvojili bod isto tako i to je jednostavno fudbal, koji uvek pošteno vraća. Vratilo nam se i dalo nam dobru nadu da možemo da se izborimo za opstanak u eliti – rekao je Vladimir Ilić, mladi stručnjak na klupi Krupe.
Utakmica u Širokom Brijegu bila je obostrano otvorena, pokazuje to i rezultat, ali i veliki broj šansi iz domena onih stoodstotnih.
-Sastale su se dve ekipe koje igraju otvoren fudbal sa puno šansi i mislim da smo svi mogli da uživamo u utakmici. Hvala ekipi Širokog Brijega – i kad su vodili, nisu krali vreme i valjali se po terenu. Hvala i mojoj ekipi za maksimalan trud i angažman svih 90 minuta za koji smo nagrađeni, čestitam mojim igračima što nisu gubili nadu ni odustajali kada se činilo da smo u izgubljenoj situaciji. Ovaj meč je pokazao da uvek treba da se igra do zadnjeg, dok sudija ne odsvira kraj – dodao je Vladimir Ilić.