Vogošća do minimalne pobjede protiv visočke Bosne, u utakmici punoj preokreta

Voljom žrijeba i spletom okolnosti rukometaši Bosne iz Viskokog danas su u Vogošći u četvrtfinalu Kupa BiH dočekali ekipu RK Vogošća Poljine Hills. Dvorana KSC "Mladost" u Visokom je pod zvaničnom suspenzijom od 3 utakmice, a Visočani su kao zamjensku dvoranu za svoje domaće utakmice odabrali "Amel Bečković" u Vogošći. Prethodnog vikenda tu su igrali svoj meč u okviru Premijer lige, dok su današnjim susretom u Kupu "odradili" i drugu utakmicu neigranja na svom parketu.

Ekipa Vogošće je u duelu protiv Bosne, koja u ligaškom dijelu takmičenja vodi grčevitu borbu za opstanak, i bez činjenice da su ovaj gostujući susret u biti igrali na svom terenu, bila svakako blagi favorit, međutim Visočani nisu olako "položili oružje". U Bosni sigurno više razmišljaju o opstanku u Premijer ligi, nego što su fokusirani na završnicu Kupa, ali su danas ipak odigrali jednu dobru utakmicu.

Susret je počeo u dobrom ritmu za obje ekipe, pa niko nije uspio da ostvari prednost sve do sredine poluvremnena. Ipak kod rezultata 7-6 za Vogošću, Bosna dobija isključenje koje današnji nominalni gosti koriste i dolaze do dva gola prednosti. Već u idućem napadu Bosna pokušava poentirati u formaciji bez golmana, ali jedan pas biva presječen, nakon čega Čelica sa svoje polovine šutira i pogađa praznu mrežu za 9-6. Bila je to najveća prednost jedne ekipe u prvom dijelu. Ipak, stvari se na terenu vrlo brzo mijenjaju. Vogošća do kraja, također opterećena isključenjima, ispušta stečenu prednost, pa je na kraju jako zanimljivih 30 minuta rezultat glasio 14-14.

U Vogošći su u ovom meču pokušali malo osvježiti i odmoriti ekipu, pa tako Adis Hrbat prve minute igra na početku drugog poluvremena. No, dobar period igre Bosne nije omela ni pauza, te u prvim minutama nastavka prave seriju od 3-1, pa tada oni dolaze u vodstvo od dva razlike. Uzbuđenjima tu nije bio kraj. Vogošćani se bude i sada oni preokreću rezultat, također serijom od 3-1, pa je bilo 17-18. Idući gol postiže Bosna, a potom ima i posjed iz kojeg su mogli povesti, ali su iz brze kontre pogodili samo stativu. Neriješeno je bilo sve do posljednjih 10 minuta meča. Na tajm aut u 51. minuti susreta otišlo se pri rezultatu 23-23. Mini pauza ipak je više godila "Vogerima" koji u narednih pet minuta prave solidnu zalihu i osiguravaju pobjedu. U seriji od 5-1, tri gola za Vogošću postiže Šerif Baraković i tako donosi svom timu pobjedu. Do kraja će Vogošća i ostati na tih 28 postignutih golova, ali će blago opuštanje u igri i dekoncentraciju u finišu "platiti" sa tri primljena gola. Tako je konačan ishod je glasio 27-28. Rezultat kojim niti jedna ekipa neće biti nezadovoljna, te koji garantuje uzbuđenja i u uzvratnoj utakmici, za sedam dana, ponovno u Vogošći.

Kod Bosne dobre partije ponudili su Bečejac, Keso i Praščević, dok je Vogošćane predvodio iskusni Čelica, uz kojeg su zapaženi bili još Isaković, Đapo i Baraković. Treba istaći da su meč, i pored velike borbe, preokreta i mnoštva isključenja, jako dobro u paru odsudile banjalučanke Tatjana  Praštalo i Vesna Balvan.

RK Bosna Visoko - RK Vogošća Poljine Hills 27-28 (14-14)

Bosna: Osmanhodžić, Burić Ba., Sirčo, Bajrić, Hasagić, Alihodžić Ir., Keso, Alihodžić Al., Bečejac, Buljina, Burić Ma., Praščević, Ahmetaš, Jamaković Ad., Jamaković Em. Trener: Hovorka Milan.

Vogošća:  Čabaravdić, Kadrić, Đapo, Sirčo, Čelica, Efendić, Čordalija, Ombaša, Semić, Jelačić, Memić, Hrbat, Baraković, Isaković, Džemidžić, Puriš. Trener: Bašić Adem.

Hercegovina : Krivaja
Maglaj : Borac M:TEL
Konjuh : Leotar
Sloboda : Gračanica
Sloga : Čapljina