Velika i važna pobjeda Sloge 2 (FOTO)

Slavlje Sloginih rukometaša

GRADIŠKA – Velika i važna pobjeda Sloge 2 protiv konkurenta u borbi za opstanak na njegovom terenu, savladana je domaća Kozara iz Gradiške 39:37. Vidjeli smo jednu uzbudljivu i efikasnu utakmicu, gdje odbrane nisu bile na nivou. Od samog početka domaći su igrali tzv flaster nad najboljim igračem Dobojlija Milošem Maksimovićem, međutim i to ga nije spriječilo pa je postigao rekordnih 18 golova.

Domaći otvaraju susret vođstvom 3:1. U 10.minutu serijom 3:0 Sloga 2 prelazi uvođstvo 6:4. Od tog trenutka igralo se gol za gol sve do 19.minuta kada Kozara sa dva uzastopna gola preuzima vođstvo 12:11. Rezultatska klackalica je bila sve do samog finiša prvog dijela. Serijom 3:0 u posljednja dva minuta domaći dolaze do tri gola viška 22:19, s tim rezultatom se otišlo na odmor.

I nastavku bilo je neizvjesno i uzbudljivo. U 36.minutu rezultat na semaforu stajao je 25:23 u korist domaćeg tima. A onda slijedi serija gostiju 4:0 za preokret i plus dva 27:25 (41.minut). Gfadiščani sa dva gola u nizu vraćaju egal 27:27. Tekao je 46.minut kada Igor Nakić i Miloš Maksimović vraćaju plus dva 30:28.  Do 57.minuta Dobojlije su održavale prednost od tri gola, tada je bilo 37:34 za Slogu 2. Međutim iskusni domaći se ne predaju i serijom 3:0 poravnavaju na 37:37 (58.minut). U posljednjem minutu Nikola Nakić postiže gol za vođstvo Dobojlija 38:37, a dvadesetak sekundi prije kraja Miloš Maksimović krade loptu i iz kontre stalja tačku na „i“ za veliku pobjedu 39:37.

Ovom pobjedom Sloga je zakovala Kozaru za začelje, sada imaju tri boda više. Sloga 2 u narednom kolu u nedelju igra još jednu veoma važnu utakmicu sa konkurentom Višegradom na svom terenu. Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bili su maestralni Miloš Maksimović sa 18, te braća Nakić Igor sa 7 i Nikola sa 6 golova, golman Božidar Bajović sakupio je 12 odbrana. Kod domaćih najubojitiji su bili Marko Cvijić sa 11 i Marko Petošević sa 10 golova, dok je sedam dodao Srđan Savić.

KOZARA (G) – SLOGA 2 37:39 (22:19)

Dvorana: „Arena Gradiška“. Bez publike. Sudije: Nebojša Bejtović i Bojan Burazor (oba iz Kozarske Dubice). Delegat: Boško Čađo (Kozarska Dubica). Sedmerci: Kozara (G) 4(2), Sloga 2 4(4). Isključenja: Kozara (G) 6, Sloga 2 8 minuta.

KOZARA (G): Grujić, Cvijić 11, Gogić, Šarić,  Janković, Barać 2, Petošević 10(1), Ivanović, Malešević 2, Stepanović 1, Andžić (2 odbrane), Savić 7(1), Todorović 1, Kovačević (8 odbrana). Trener: Čubrilo.

SLOGA 2: Đukanović, Marinko Blagojević 2, Savičić, Đurić, Miloš Maksimović 18(4), Milanović, Gavrić, Nikola nakić 6, Igor Nakić 7, Gužvić 3, Marković 3, Bajović (12 odbrana). Trener: Aleksandar Miličević.

ORK Borac : ORK BL
Kozara (G) : Slavija
Derventa : Bijeljina
Sloga 17 : 33 Mladost
Višegrad - HED : Drina