Lokomotiva na slijepom kolosijeku

Rukometaši Izviđač Central Osiguranja iako bez Alilovića, Kosa, Jozinovića, Mišetića i Bebeka te s tri golmana u sastavu, od kojih je samo branio i to odlično Ivan Herceg, uvjerljivo su savladali tim Lokomotive. Teško je bilo i za očekivati da bi simpatična ekipa iz Brčkog ozbiljnije moga ugroziti „Skaute, naročito zbog „kratkog rostera“ a i dalekog puta od Brčkog do Ljubuškog.

„Skauti“ su krenuli efikasnu i u 14. minuti stižu do  prednosti (13:3). Nakon toga trener Čolina „miksa“ sastav tako da su gosti od 17. do 21.minute, serijom 6:1, prepolovili prednost Izviđača. Mlada postava brzo je pohvatala konce i do poluvremena je prednost podigla na 11 pogodaka (24:13).

U drugom poluvremenu gosti su se držali do sredine poluvremena nakon čega su „Skauti“ ponovno preuzeli inicijativu i do vrha napunili mrežu nemoćnog golmana Mihajlovića.

Svi rukometaši Izviđača osim čuvara mreže su se upisali u listu strijelaca, a najviše pogodaka postigli su Diano Ćeško i Ivano Pavlović po sedam te po četiri Filip Odak, Stipe Pavlović, Nikola Primorac, Fran Pavlović i Mladen Bošković. Ivan Herceg odličan s 20 odbrana što je vrhunska uspješnost od 45,45%.

Za goste Mihajlo Simić je postigao osam, a Marko Nedić sedam golova.

Već u srijedu pred „Skautima“ je novi izazov, urevanš susret ¼ finala KUP-a BiH protiv Borca u Banja Luci.

Premijer liga BiH, sezona 2020/2021, 24. kolo.
Ljubuški, 17.04.2021. u 17:00 sati.

RK Izviđač Central osiguranje – RK Lokomotiva 46:24 (24:13)

Ljubuški, Gradska športska dvorana, bez gledatelja.Sudije: Branimir Bilić i Filip Dugandžić (Ljubuški). Delegat: Zdenko Alpeza (Mostar).

RK Izviđač CO: Herceg (20 obrana, 1 sedmerac), Grbavac, Mandić, Vukšić 1/1, Odak 4, Primorac 4, S. Pavlović 4, F. Pavlović 1, Bošković 4/3, Bubalo 2, Miličević 3, I. Pavlović 7/1, Ćeško 7/1, Šoljić 3, Medić 2, Muhović 1. Trener: Toni Čolina.

RK Lokomotiva: Mihajlović (9 obrana), Hercegovac 1, Lučić 1, S. Simić 3, Nedić 7/1, M. Simić 8, Delić, Milanković 1, Purić 3. Trener: Radomir Prajo.

Isključenja: RK Izviđač CO 4 minuta, RK Lokomotiva -. Sedmerci: RK Izviđač CO 6/6, RK Lokomotiva 2/1.

Konjuh 30 : 24 Bosna
Iskra 10 : 0 Slavija
Krivaja 29 : 30 Vogošća
Sloboda 28 : 25 Gračanica
Sloga (Do) 39 : 30 Derventa
Borac M:TEL 38 : 30 Maglaj
Sloga (GV - U) 26 : 21 Leotar
Izviđač 46 : 24 Lokomotiva