Veličanstvena igra i pobjeda Sloge 2

MRK Sloga 2 (Doboj)

DOBOJ – Rukometaši Sloge 2 upisali su drugu uzastopnu pobjedu i to protiv još jednog konkurenta u borbi za opstanak ekipe Višegrada na domaćem terenu 38:32. Sloga je pružila odličnu i efikasnu igru. U prethodnih pet dana bila je ovo četvrta pobjeda prve ekipe i druge ekipe Sloge.

Gosti su utakmicu otvorili vođstvom 2:0. Do desetog minuta igralo se u egalu na semaforu je stajao rezultat 6:6. A onda sa dva uzastopna gola Sloga 2 dolazi u vođstvo 8:6. Gosti uzvraćaju istom mjerom za izjednačenje 8:8. Rezultatska klackalica je bila do 25.minuta, čas domaći postignu dva gola pa isto uzvrate gosti. A onda serijom 3:0 Sloga 2 dolazi do četiri gola viška 18:14. Na odmor se odlazi sa prednošću izabranika Aleksandra Miličevića 19:16.

Kao što su pred kraj prvog dijela gosti stavili flastere na Miloša Maksimovića i Igora Nakića kako bi otupili oštricu Sloginog napada isto su nastavili i u nastavku. Ali im to nije pretjerano pomoglo. U 37.minutu Sloga ima plus šest 25:19. Stečenu prednost su održavali, a u pojedinim momentima i uvećali. U 45.minutu bilo je sedam golova viška za Dobojlije 29:22. U tim trenucimaa u roku od nepuna dva minuta Božidar Bajović brani tri uzastopna sedmerca. Ista razlika je iznosila pet minuta prije kraja 36:29. Gosti prave posljednji trzaj sa tri uzastopna gola za 36:32 (58.minut). Maestralni Miloš Maksimović sa svoja dva gola u finišu postavlja konačnih 38:32. Ovaj momak je pravi toreador koji je postigao 16 golova.

Svi igrači Sloge zaslužuju pohvale za prikazanu igru. Božidar Bajović je sakupio 14 odbrana od toga već pomenuta tri sedmerca, a odlično ga je u finišu zamijenio Nikola Gavrić koji je odbranio tri udarca. Ubica golmana kao što smo već ga spomenuli Miloš Maksimović postigao je 16 golova, a po pet su dodali Danilo Ristić, Igor Nakić i Vladan Marković, a četiri je postigao Marinko Blagojević. Kod gostiju najefikasniji su bili Lazar Racković sa 10 i Veljko Kuburović sa 6 golova.

SLOGA 2 – VIŠEGRAD 38:32 (19:16)

Dvorana: Osnovne škole „Radoje Domanović“ u Osječanima. Bez publike. Sudije: Obrenko Miljković (Bijeljina) i Duško Ristanić (Brčko). Delegat: Milan Antonić (Brčko). Sedmerci: Sloga 2 5(5), Višegrad 3(0). Isključenja: Sloga dva 6, Višegrad 14 minuta.

SLOGA 2: Đukanović, Blagojević 4, Milanović, Ristić 5, Miloš Maksimović 16(5), Đurić, Gavrić (3 odbrane), Nikola Nakić 1, Igor Nakić 5, Gužvić 2, Marković 5, Bajović (14 odbrana, 3 sedmerca). Trener: Aleksandar Miličević.

VIŠEGRAD: Đurić 1, Kuburović 6, Šijaković, Božić, Vujić, Stjepanović, Bojović 2, Vukojčić 5, Lakić (6 odbrana), Damjan Pecikoza 5, Vlade Pecikoza, Lazar Racković 10, Andrić 3, Baranac. Trener: Željko Jaćimović.

Igrač utakmice: Miloš Maksimović (Sloga 2)

ORK Borac : ORK BL
Kozara (G) : Slavija
Derventa : Bijeljina
Sloga 17 : 33 Mladost
Višegrad - HED : Drina