Šljivić najbolji za kraj takmičenja na Kopaoniku

Paljanin, Marko Šljivić, slavio je posljednjeg dana takmičenja na Kopaoniku. Naš skijaš je slavio u trci slaloma, koja je istovremeno bila i juniorsko prvenstvo Srbije u slalomu.

Šljivić je dvije trke prošao sa vremenom 1:26.85, svega tri stotinke ispred svoga reprezentativnog kolege, Emira Lokmića. Treći je bio Marton Kekesi iz Mađarske sa zaostatkom od 42 stotinke.

Od ostalih naših skijaša, Milivoje Mačar je završio na 21. mjestu, Dino Terzić nije uspio stići u cilj. U finiš nije ušao ni reprezentativac Srbije, Strahinja Stanišić.

Kod djevojaka, Nikolina Dragoljević se smjestila na četvrto mjesto sa zaostatkom od 4.01 sekunde iza pobjednice Kristine Salove iz Slovačke. Ponovo je mlada skijašica završila ispred Nevene Ignjatović koja je bila peta, a upravo se reprezentativka Srbije smjestila između naše dvije skijašice jer je šesta bila Maja Tadić. Teodora Filipović nije startala trku.