Sloga slavila protiv Ljubića

DOBOJ – Fudbaleri Sloge savladali su na svojim Lukama ekipu Ljubića iz Prnjavora rezultatom 2:0. Što se tiče rezultata i golova sve je bilo završeno u prvom poluvremenu. Vidjeli smo jednu dobru igru Sloge, ali i gosti nisu bili bez šansi.

Sloga već na samom otvaranju tačnije u 2.minutu dolazi u vođstvo od 1:0 lijepim golom kapitena Đuranovića. U 13.minutu bilježimo odličnu priliku domaćih kada je Saša Perić šutirao preko gola. Tri minuta kasnije moglo je to biti kažnjeno, kada su gosti bili u stopostotnoj šansi, udarac Aleksandra Žižka jedan odbrambeni igrač Sloge zaustavio je na samoj gol liniji, akcija je nastavljena gosti ponovo šutiraju ali lopta ide u korner. Igrao se 26.minut kada šut Golubovića bravurozno brani golman Ljubića Zeljković. U toku je bio 36. minut u najboljoj šansi na utakmici bila je Sloga,  Stefan Savić uputio je udarac iz blizine koji odlično brani čuvar mreže gostiju. Što nije uspio tada Savić uradio je nepun minut kasnije kada j na 2:0 povisio vođstvo svog tima.

U nastavku je Ljubić zaigrao nešto bolje. U 52.minutu dobra prilika za goste kada je Dejan Živković šutirao a odlično odbranio Igor Marković. Gosti su i dalje pokušavali da nametnu igru ne bi li došli do gola. Igrao se 74.minut kada Miloš Drača sa peterca šutira ali lopta odlazi tik kraj stative. U samom finišu meča u 90.minutu fudbaler domaćih Obrad Starčević našao se u izglednoj prilici ali je nije realizovao.

Strateg Sloge Milan Draganović mogao je biti zadovoljan izdanjem svojih igrača i pobjedom.

-Čestitam svojim momcima, kao i jednoj i drugoj ekipi na jednoj fer i korektnoj utakmici. Ova utakmica je bila bitna i jednima i drugima. Posebno čestitam mojim igračima oni su pod velikim pritiskom odigrali ovu utakmicu. U posljednja dva kola imali smo dva nesrećna poraza. Ekipa je mlada i činjenica da su pobijedili pokazala je koliki imaju kvalitet. Utakmica u prethodnom kolu protiv Borca iz Kozarske Dubice je nešto što ni jedna ekipa ne bi podnijela. A utakmica u Brčkom se desi od 100 utakmica to se desi jednom, da dominirate i da primite gol u sudijskoj nadoknadi. Ove momke treba podržati i treba raditi na tome da oni ostanu tu. U srijedu već idemo u Janju, negdje nam je lakše igrati na strani nego kod kuće, ovo je mlada  ekipa i trpi pritisak. U Janju idemo da se nadigravamo daćemo sve od sebe da pobijedimo i da jednostavno privedemo ovu sezonu mirno kraju. –rekao je Milan Draganović trener Sloge.

Na klupi Ljubića sjedi proslavljeni bivši igrač Partizana i Borca Darko Maletić.

-Utisak je da smo dosta dobro odigrali drugo poluvrijeme. Nismo najbolje ušli u utakmicu primili smo taj gol na početku. Posliije toga imali smo neke šanse. Sloga je bila dosta agresivnija i  više su trčali, drugo poluvrijeme smo se  mi pokušali vratiti. Zaslužena pobjeda Sloge i ja im čestitam. Okrećemo se dalje već u srijedu dolazi nam lider Rudar i nastavljamo se boriti. –rekao je Darko Maletić trener Ljubića.

SLOGA – LJUBIĆ 2:0 (2:0)

Strijelci: 1:0 Đuranović u 2, 2:0 Savić u 37.minutu. Stadion: „Luke“. Bez publike. Sudija: Vojislav Vuković (Brčko). Pomoćnici: Mladen Stupar i Bojan Eremić (Prijedor). Delegat: Nemanja Kulina (Istočno Sarajevo). Kontrolor suđenja: Vladimir Bjelica (Istočno Sarajevo). Žuti kartoni: Dadić, Hadžimujić, Ristić, Starčević (Sloga), Mušić, Guzijan (Ljubić).

SLOGA: Igor Marković, Andrić, Nikolić, Aljetić, Golubović (od 46.minuta Vasiljević), Đuranović, Savić, Hadžimujić (od 83. Trifković), Perić (od 67. Starčević), Dadić (od 83. Komljenović), Ristić. Trener: Milan Draganović

LJUBIĆ: Zeljković, Boris Žižak (od 53.minuta Segić), Aleksandar Žižak, Subić, Mušić (od 46. Radaković), Guzijan, Živković (od 73. Milanović), Račić, Komlenović (od 46. Jagodić), Jaćimović, Drača. Trener: Darko Maletić.

Igrač utakmice: Stefan Savić (Sloga)

Sloboda : Sutjeska
Omarska : Željezničar
Famos : Radnik
BSK : Ljubić
Laktaši : Velež
Leotar : Romanija
Drina : Rudar Prijedor