Olimpik slavio na Grbavici

Fudbaleri Olimpika su u 27. kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine pobijedili Željezničar na stadionu Grbavica rezultatom 2:1 i tako povećali šanse za opstanak u društvu najboljih. Olimpik je sada u zoni spasa, sada imaju 23 boda, te Radniku i Krupi koji su u zoni za ispadanje bježi dva odnosno četiri boda, a Željezničar je na sedmom mjestu sa 40 osvojenih bodova.

Željezničar je dobro otvorio utakmicu i već u sedmoj minuti preko Bekrića zaprijetio golu Hadžića, ali je golman Olimpika odbranio njegov udarac da bi šest minuta kasnije pokušao Bojo, no čuvar mreže gostujućeg sastava je sigurno reagovao. Plavi su poveli u 15. minuti i to nakon jedne gužve u šesnaestercu poslije udarca iz ugla.

Miletić je vratio loptu glavom do Zeca koji je izblokiran, lopta je stigla do Boje kome nije bilo teško smjestiti loptu iza leđa Hadžića. Na sljedeću priliku se čekalo do 29. minute kada je Čurjurić ubacio iz kornera, Horić je jako loše šutirao i lopta je otišla preko gola Muftića da bi četiri minute kasnije gostujući sastav stigao do izjednačenja.

Čurjurićev centaršut iz slobodnjaka je u pogodak pretvorio Milović. Željezničar je u 39. minuti susreta opet zaprijetio, ali je udarac Zeca otišao preko gola Hadžića. Do kraja prvog dijela smo zabilježili pokušaje Čurjurića sa jedne, te Boje sa druge strane, ali je lopta udarac fudbalera Olimpika otišao pored gola dok je veznjaka Plavih zaustavio Hadžić, te se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 1:1.

Prvi je u nastavku zaprijetio Olimpik i to preko Čurjurića, ali je njegov udarac otišao preko gola da bi minutu kasnije zaprijetio Veselinović nakon dodavanja Boje, no promjene rezultata nije bilo. Vukovi su do vodstva stigli u 72. minuti susreta. Šišić je šutirao, Muftić je odbranio njegov udarac, ali se lopta odbila od stativu i završila iza njegovih leđa.

Do kraja su Plavi pokušavali doći do preokreta i pozitivnog rezultata, ali u tome nisu uspjeli, te su tako deset utakmica uzastopno ostali bez pobjede u domaćem šampionatu.

Stadion: Grbavica. Sudija: Peljto Irfan (Sarajevo). Žuti kartoni: Stevanović (Željezničar), Isić, Gavrić (Olimpik). Strijelci: 1:0 - Bojo (15), 1:1 - Milović (33), 1:2 - Šišić (72).

Željezničar: Muftić; Stevanović, Miletić, Vrhovac, Milićević; Čeliković, Bojo (76. Alispahić), Bekrić (62. Mujezinović); Gasal (76. Štilić), Veselinović (62. Hrelja), Zec. Trener: Blaž Slišković.

Olimpik: Hadžić; Milović, Horić, Isić, Perišić; Hadžanović (90. Ojdanić), Gavrić (64. Bajraktarević), Čurjurić (76. Karić); Handžić (76. Lekanić), Šišić, Osmanović. Trener: Slavko Petrović.

Velež 2 : 1 Krupa
Borac 2 : 1 Široki Brijeg
Zrinjski 1 : 1 Sarajevo
Željezničar 1 : 2 Olimpik
Tuzla City 2 : 0 Radnik
Sloboda 1 : 0 Mladost