Borac bolji od Leotara

KK Leotar

U prvom kolu Lige 6, Borac je kod kuće, večeras, pobijedio Leotar sa 92:86 (25:23, 27:22, 16:14, 24:27).

Na samom početku se igralo dosta brzo sa obje strane. Leotar je promašio dva zicera, što je Borac iskoristio i ušao u bolju seriju, te poslije tri minuta preko Srđana Kočića poveo sa 12:4. Ipak, Nikola Đurasović je sa svojih osam uzastopnih poena vratio goste u igru, a u nastavku se igralo dosta izjednačeno i na prvu pauzu se otišlo pri rezultatu 25:23 za “Crveno-plave”, pošto je Srđan Damjanović u posljednjim trenucima prvog perioda pogodio trojku od tablu za “Leo”.

Trebinjci su i u drugom kvartalu promašivali iz otvorenih pozicija, a Banjalučani su poenima Đorđa Simeunovića nakon tri minuta došli do +9 (37:28). Nikola Šućov, Đorđije Ninković i Stefan Mijović su smanjili zaostatak svog tima na -5 (39:34), ali Borac je bio konstantniji u napadu, Draško Knežević je povezao dva uspješna šuta van linije 6,75m i nakon 20 minuta igre, na semaforu je stajalo 52:45 u korist domaćina.

Nakon što je prvi minut treće dionice protekao bez poena, Božo Đurasović je smanjio na 52:48. I jedni i drugi su nastavili u dosta slabijem ofanzivnom ritmu, igralo se nervozno, a Borac je prvi pronašao izlaz iz crne serije. Nakon nekoliko odličnih reakcija u odbrani, izabranici Dragana Nikolića su pretvorili brzu tranziciju u lake poene i na dva minuta do kraja perioda realizacijom Simeunovića došli do dvocifrene prednosti (63:52).

Božo Đurasović je trojkom smanjio na 62:54, ispratio ga je Šućov, ali domaćini su odbili nalet protivnika i u odlučujuću četvrtinu su ušli sa +9 (68:59).

Ninković i Šućov su otvorili finalnu dionicu sa četiri poena za Leotar, a njihovu mini-seriju je prekinuo Nemanja Reljić. Ninković je nešto kasnije pogodio za tri, a Reljić je sa penala doveo Borac na +6 (72:66) na sedam minuta do kraja. Dejvis i Reljić su bili precizni za 76:66 i činilo se da je momentum u potpunosti na strani domaćina, međutim ekipa koju sa klupe predvodi Miro Vukoje je preko poena uz faul Mijovića (80:73) ponovo zaprijetila da uhvati priključak.

Džonatan Dejvis je vratio dvocifrenu prednost svom timu (83:73), David Miladinović je smanjio na 83:75, a potom je Nikola Đurasović sjajnom trojkom uz faul doveo goste na samo -4 (83:79). Ipak, na drugoj strani je Nikola Tanasković povezao tri poena, a van linije 6,75m je precizan bio Simeunović i Trebinjci se više nisu uspjeli vratiti, a konačan rezultat je glasio 92:86.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Đorđe Simeunović sa 17 poena i 14 skokova. Draško Knežević je dodao 13. Tanasković je ugradio dabl-dabl od 11 poena i 10 skokova, dok su dvocifreni bili i Srđan Kočić (10), Džonatan Dejvis (11) i Nemanja Reljić (10). Kod Leotara se istakao Nikola Đurasović sa 17 poena, a dva manje je dodao Stefan Mijović.