Klis
Svi susreti 21. kola Druge lige FBiH, grupa „Jug“ igraju se u nedjelju 2. maja, u centru pažnje je duel u Ljubuškom gdje se sastaje lider na tabeli istomena ekipa i gornjovakufska Sloga koja je na trećem mjestu.
U Buturović Polju drugoplasirani Klis igra komšijski derbi sa jablaničkom Turbinom. Troglav koji je u prošlom kolu ispustio prednost u Jablanici od 0:3 u ovom kolu ugostiće ekipu Stolac koji je pri dnu tabele, Livnjaci su apsolutni fvoriti, kao i Tomislav protiv Kamešnice.
Petoplasirani Neum, 31 bod ne bi trebao imati problema u domaćem duelu sa čitlučkim Brotnjom, dok se u Grudama očekuje neizvjesna utakmica između istoimenog sastava i Rame iz Prozora/Rame.
Nedjelja, 2. maj u 17:00 sati,
Ljubuški: NK Ljubuški - NK Sloga , glavni sudija: Denis Limov (Gabela), pomoćnici: Luka Papac ( Tomislavgrad) i Ivan Ljubić (Mostar), delegat: Oliver Glibo (Mostar).
Buturović Polje: FK Klis - FK Turbina, Dominik Jureta (Livno), Antonio Čačija (Livno) i Josip Begić (Posušje), Dženadin Podrum (Konjic).
Neum: NK Neum - NK Brotnjo Čitluk, Anel Puce (Mostar), Vedad Begluk (Mostar-Bijelo Polje) i Muamer Memić (Blagaj - Mostar), Nedažad Pehilj (Stolac).
Tomislavgrad: NK Tomislav - NK Kamešnica, Goran Kolobara, Alem Kruškonja i Toni Jelonjić svi Mostar, Mladen Čorluka (Grude).
Livno: NK Troglav 1918 - NK Stolac, Olver Kožul (Široki Brijeg), Matej Bevanda (Čitluk) i Dario Lovrić (Široki Brijeg), Anđelko Deljak (Glamoč).
Grude: NK Grude - NK Rama, Elmedin Padalović (But.Polje - Konjic), Said Hakalović (But.Polje - Konjic) i Nedim Kozić (Mostar), Mihovil Klišanin (Tomislavgrad).
Slobodna ekipa, FK Bjelopoljac .
Klis | 1 : 0 | Grude |
Troglav 1918 | 4 : 1 | Neum |
Stolac | 0 : 2 | Tomislav |
Turbina | 4 : 2 | Bjelopoljac |
Sloga | 2 : 1 | Kamešnica |
Rama | 2 : 2 | Brotnjo |
Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod | |
1 | Ljubuški | 24 | 18 | 4 | 2 | 58 | |
2 | Klis | 24 | 14 | 4 | 6 | 46 | |
3 | Tomislav | 24 | 14 | 2 | 8 | 44 | |
4 | Sloga | 24 | 13 | 5 | 6 | 44 | |
5 | Grude | 24 | 14 | 1 | 9 | 43 | |
6 | Neum | 24 | 12 | 5 | 7 | 41 | |
7 | Troglav 1918 | 24 | 11 | 4 | 9 | 37 | |
8 | Turbina | 24 | 8 | 6 | 10 | 30 | |
9 | Rama | 24 | 9 | 3 | 12 | 30 | |
10 | Brotnjo | 24 | 5 | 6 | 13 | 21 | |
11 | Stolac | 24 | 6 | 1 | 17 | 19 | |
12 | Bjelopoljac | 24 | 5 | 3 | 16 | 18 | |
13 | Kamešnica | 24 | 3 | 4 | 17 | 13 |