Igman Konjic
24. kolo m:tel Prve lige su u petak 30. aprila otvorili Orašje - Radnik, Vis Simm Bau - Posušje i u derbiju kola Zvijezda i kakanjski Rudar. Oraški labudovi su golom Dedića u 50' minuti zabilježili veoma važnu pobjedu, lider Posušje je golom Serdarušića u 17. minuti zabilježilo je 16 pobjedu u sezoni, dok su u Gradačcu mreže mirovale, u 65. minuti Čulum iz kaznenog udarca nije uspio da savlada golmana Bekana.
U subotu su odigrane dvije utakmice, nakon domaće pobjede u prošlom kolu protiv sastava Vis Simm Bau od 3:0, puleni šefa stručnog štaba konjičkog Igmana, Adnana Elezovića su gostovali u Goraždu gdje su nastavili sa dobrim rezultatima, ovaj pu su slavili kod drugoplasirane ekipe Goražda 2:0, Zukić, Kašić. U Gabeli je biviši premijerligaš GOŠK golovima Sabahudina Jusufbašića 2:0, savladali trećeplasirani TOŠK iz Tešnja.
U nedjelju, Oraški labudovi su na svom travnjaku savladali Radnik iz Hadžića golom Dedića, bihaćko Jedinstvo je golom Čizmiča zabilježilo veoma važnu domaću pobjedu protiv Čaplljine, dok je banovićka Budućnost imala lagani domaći zadatak savladavši „fenjeraša“ Slavena 2:0.
Lista strijelaca:
13 golova, Selmir Mahmutović (NK Vis Simm Bau),
11 - Maid Jaganjac (NK Bratstvo), Kerim Tatar (FK Goražde),
10- Dženan Haračić (NK GOŠK),
9 - Dino Dizdarević , Mirza Kovač (NK Vis Simm Bau),
8- Sedin Ljuca(NK Čapljina), Semir Dedić (NK Orašje),
7 –Senad Kašić (FK Igman), Ivan Bešlić (NK Posušje), Sedin Škrijelj (NK TOŠK), Nermin Hadžić (NK Jedinstvo), Mirnes Salihović (NK Zvijezda), Alden Vladavić (FK Radnik), Husein Poturalić (NK Bratstvo),
6-Kemal Hasikić (NK Bratstvo), Kenan Dervišagić, Belmin Kobilica (FK Rudar), Antonio Vidović (NK Zvijezda), Zvinimir Mikić (NK Orašje), Faruk Gačan (FK Rudar), Dario Blagojević (FK Goražde),
5- Amar Memić (FK Radnik), Ivan Buhač (HŠK Posušje), Bojan Mihajlović (FK Goražde), Stefan Stojanov (NK Bratstvo)..
GOŠK | 3 : 0 | Rudar |
Travnik | 0 : 2 | Čapljina |
Slaven | 1 : 3 | Radnik |
TOŠK | 3 : 0 | Igman |
Budućnost | 1 : 0 | Posušje |
Bratstvo | 0 : 4 | Vis Simm Bau |
Zvijezda | 4 : 1 | Goražde |
Jedinstvo | 2 : 1 | Orašje |
Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod | |
1 | Posušje | 30 | 18 | 7 | 5 | 61 | |
2 | TOŠK | 30 | 16 | 6 | 8 | 54 | |
3 | Rudar | 30 | 15 | 5 | 10 | 50 | |
4 | Goražde | 30 | 14 | 7 | 9 | 49 | |
5 | Zvijezda | 30 | 14 | 6 | 10 | 48 | |
6 | Bratstvo | 30 | 14 | 6 | 10 | 48 | |
7 | GOŠK | 30 | 12 | 7 | 11 | 43 | |
8 | Jedinstvo | 30 | 13 | 4 | 13 | 43 | |
9 | Radnik | 30 | 11 | 7 | 12 | 40 | |
10 | Budućnost | 30 | 12 | 4 | 14 | 40 | |
11 | Vis Simm Bau | 30 | 11 | 6 | 13 | 39 | |
12 | Travnik | 30 | 10 | 9 | 11 | 39 | |
13 | Igman | 30 | 10 | 7 | 13 | 37 | |
14 | Orašje | 30 | 10 | 6 | 14 | 36 | |
15 | Čapljina | 30 | 10 | 6 | 14 | 36 | |
16 | Slaven | 30 | 1 | 5 | 24 | 8 |