XS
SM
MD
LG

Gostjuća pobjeda Posušja i Igmana,  u Gradačcu na derbiju bez golova

Igman Konjic

24. kolo m:tel Prve lige su u petak 30. aprila otvorili Orašje - Radnik, Vis Simm Bau - Posušje i u derbiju kola Zvijezda i kakanjski Rudar. Oraški labudovi su golom Dedića u 50' minuti zabilježili veoma važnu pobjedu, lider Posušje je golom Serdarušića u 17. minuti zabilježilo je 16 pobjedu u sezoni, dok su u Gradačcu mreže mirovale, u 65. minuti Čulum iz kaznenog udarca nije uspio da savlada golmana Bekana.

 U subotu su odigrane dvije utakmice, nakon domaće pobjede u prošlom kolu protiv sastava Vis Simm Bau od 3:0, puleni šefa stručnog štaba konjičkog Igmana, Adnana Elezovića su gostovali u Goraždu gdje su nastavili sa dobrim rezultatima, ovaj pu su slavili kod drugoplasirane ekipe Goražda 2:0, Zukić, Kašić. U Gabeli je biviši premijerligaš GOŠK  golovima Sabahudina Jusufbašića 2:0, savladali trećeplasirani TOŠK iz Tešnja.

U nedjelju, Oraški labudovi su na svom travnjaku savladali Radnik iz Hadžića golom Dedića, bihaćko Jedinstvo je golom Čizmiča zabilježilo veoma važnu domaću pobjedu protiv Čaplljine, dok je banovićka Budućnost imala lagani domaći zadatak savladavši „fenjeraša“ Slavena 2:0.

Lista strijelaca:

13 golova, Selmir Mahmutović (NK Vis Simm Bau),

11 - Maid Jaganjac (NK Bratstvo), Kerim Tatar (FK Goražde),

10- Dženan Haračić (NK GOŠK),

9 - Dino Dizdarević , Mirza Kovač (NK Vis Simm Bau),

8- Sedin Ljuca(NK Čapljina), Semir Dedić (NK Orašje),

7 –Senad Kašić (FK Igman),  Ivan Bešlić (NK Posušje),  Sedin Škrijelj (NK TOŠK), Nermin   Hadžić (NK Jedinstvo), Mirnes Salihović (NK Zvijezda), Alden Vladavić (FK Radnik), Husein Poturalić (NK Bratstvo),

6-Kemal Hasikić (NK Bratstvo), Kenan Dervišagić, Belmin Kobilica (FK Rudar), Antonio Vidović (NK Zvijezda),  Zvinimir Mikić (NK Orašje), Faruk Gačan (FK Rudar), Dario Blagojević (FK Goražde),

5- Amar Memić (FK Radnik), Ivan Buhač (HŠK Posušje), Bojan Mihajlović (FK Goražde), Stefan Stojanov (NK Bratstvo)..


Vis Simm Bau : GOŠK
Posušje : Goražde
Igman : Orašje
Radnik : Jedinstvo
Čapljina : Zvijezda
Rudar : Bratstvo
Travnik : Budućnost
Slaven : TOŠK
Tabela
Poz Tim Utak Pob Ner Por Bod
1 Posušje 24 16 5 3 53
2 Goražde 24 13 5 6 44
3 TOŠK 24 12 5 7 41
4 Zvijezda 24 12 4 8 40
5 Rudar 24 11 5 8 38
6 Bratstvo 24 11 4 9 37
7 Travnik 24 9 8 7 35
8 Budućnost 24 10 4 10 34
9 Jedinstvo 24 10 3 11 33
10 GOŠK 24 9 5 10 32
11 Radnik 24 9 5 10 32
12 Orašje 24 9 4 11 31
13 Vis Simm Bau 24 9 3 12 30
14 Igman 24 7 7 10 28
15 Čapljina 24 6 5 13 23
16 Slaven 24 1 4 19 7