Sloga veća od Leotara

DOBOJ – Sloga je rutinski savladala eikipu Leotara iz Trebinja rezultatom 37:28 i tako čvrsto drži treže mjesto na tabeli.

Od početka su Dobojlije pokazale da žele pobjedu. U 8.minutu poveli su 5:2, tri gola razlike bilo je u 17.minutu 11:8. A onda domaći još dodaju gas i prednost uduplavaju na plus šest 15:9 (22.minut). Tri minuta prije isteka prvog dijela prednost Dobojlija iznosi plus sedam 18:11. Sa istom razlikom se odlazi na odmor 19:12.

I u nastavku je Sloga gospodarila terenom vođstvo je uvećavala iz minuta u minut. Serijom 3:0 domaći u 35.minutu dolaze do dvocifrene razlike 23:13. Nešto kasnije tačnije u 38.minutu bilo je 25:14. Već tada strateg domaćeg tima Mario Kelentrić počeo je u igru uvoditi i ostale igrače sa klupe koji inače imaju manju minutažu. Gosti sa tri uzastopna gola u 44.minutu smanjuju zaostatak na 20:27. Međutim Sloga im ne dozvoljava da se osjetnije približe. Pet minuta prije kraja susreta Sloga ponovo ima deset golova viška 34:24. Do kraja su mirno priveli utakmicu kraju i slavili 37:28.

Odličan na golu je bio Milutin Bogdanović koji je sakupio deset uspješnih intervencija. Svi igrači su dobili priliku osim rovitog i još nespremnog Miloša Trifunovića koji je tek počeo sa laganim treninzima. Najefikasniji su bili Vladimir Stanković sa 6, te Vladan Đurđević i Marko Perović sa po 5 golova. Kod gostiju ponovo ubitačan je bio Vladimir Tomić koji je postigao 10 golova, dok je sedam golova postigao Ajdin Smajilbegović.

SLOGA – LEOTAR 37:28 (19:12)

Dvorana: OŠ „Radoje Domanović“ u Osječanima. Bez publike. Sudije: Dženan Grbić  (Brčko) i Mirza Taletović (Gradačac). Delegat: Zoran Anušić (Prijedor). Sedmerci: Sloga 4(4), Leotar 6(5). Isključenja: Sloga 12, Leotar 10 minuta.

SLOGA: Bogdanović (10 odbrana), Stojanović 1, Đurđević 5, Maksimović, Trifunović, Perović 5(4), Vladimir Stanković 6, Borislav Stanković 1, Bubić 3, Dejanović (3 odbrane, sedmerac), Zekić 4, Ristić 3, Knežević 2, Černov 4, Iunin 3, Bajović (odbrana). Trener: Mario Kelentrić.

LEOTAR: Savović (5 odbrana), Milojević 4, Ninković 2, Omerović (3 odbrane), Ratković 2, Grk, Kovač, Tomić 10(2), Smajilbegović 7(3), Ivanović 1, Inić 1, Komnenović 1. Trener: Darko Tavrić.

Hercegovina : Krivaja
Maglaj : Borac M:TEL
Konjuh : Leotar
Sloboda : Gračanica
Sloga : Čapljina
Goražde 30 : 40 Izviđač