Željin niz poraza nema kraja

Fudbaleri Željezničara su u 29. kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine poraženi od Širokog Brijega rezultatom 3:1 čime su Plavi sa Grbavice produžili svoj niz bez pobjede u domaćem takmičenju na 12 uzastopnih utakmica.

Već u 20 sekundi susreta zaprijetili su gosti preko Ikića, no nije bilo problema za Bendera da bi sedam minuta kasnije pokušao Gasal, ali je Miškić loptu izbacio u korner poslije kojeg su domaći tražili penal nakon udarca Miletića. Ipak, sudija Zoran Grbić je samo odmahnuo rukom. U 18. je Milićevićev udarac otišao preko gola Miškića da bi minutu kasnije zaprijetio i Široki Brijeg.

Medić je ubacio sa desne strane, a Ikić je šutirao glavom pored gola da bi Željezničar ponovo prijetio nakon tačno pola sata preko Čelikovića, no golman gostiju je zaustavio njegov udarac. Posljednje uzbuđenje u prvom dijelu smo vidjeli u 46. minuti kada je Bekrić izveo korner, Miletić je vratio loptu glavom, a Juričić makazicama šutirao preko gola, te se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 0:0.

Prvi je u nastavku zaprijetio Željezničar i to preko Bekrića čiji je udarac na putu ka golu blokirao Musa, te je ostalo 0:0. U 57. prijeti Široki i to opasno preko Ivana Ikića čiji udarac je odbranio Bender da bi minutu kasnije Medić probio po desnoj strani i ubacio na drugu stranu za Jurilja čiji udarac je zaustavio Blažević i spasio čist gol gostujućeg sastava.

U 65. minuti susreta gosti ponovo prijete. Začara je prebacio loptu glavom za Stipu Jurića čiji je udarac otišao pored gola Bendera. Osam minuta kasnije stopostotna šansa za domaće. Začara je izbjegao ofsajd zamku i ubacio loptu u sredinu gdje je bio Stipe Jurić koji je šutirao sa dva metra, ali je njegov udarac zaustavio Bender i spasio Željezničar.

Brutalna kazna je stigla dvadesetak sekundi kasnije kada je Željezničar stigao do vodstva. Blažević je ubacio sa desne strane, a Veselinović glavom matirao Miškića za vodstvo Plavih. Ipak, četiri minute kasnije gostujući sastav je stigao do izjednačenja. Ikić je katastrofalno pogriješio, lopta je došla do Začare koji je ubacio za Stipu Jurića, a on se iskupio za promašaj od četiri minute ranije.

Već u 82. minuti rezultata novi pogodak na Grbavici. Vukoja je izveo korner sa desne strane, a mrežu Bendera je glavom pogodio Begić, te je Široki poveo 2:1. Do kraja susreta Široki Brijeg je postigao treći gol preko Stanića i riješio pitanje pobjednika na Grbavici.

Stadion: Grbavica. Sudija: Grbić Zoran (Prijedor). Žuti kartoni: Čeliković (Željezničar), M. Jurić (Široki Brijeg). Strijelci: 1:0 - Veselinović (73), 1:1 - S. Jurić (77), 1:2 - Begić (82), 1:3 - Stanić (90).

Željezničar: Bender; Blažević, Miletić, Ikić (86. Štilić), Milićević (69. Šehić); Čeliković, Subašić (79. Hrelja), Bekrić (69. Bojo), Gasal (70. Veselinović), Mujezinović; Juričić. Trener: Blaž Slišković.

Široki Brijeg: Miškić, Medić (90. Raguž), Čuljak, Jurilj (59. S. Jurić), Šabić (59. Vukoja), Stanić, Zachara (81. Brekalo), Begić (90. Mašić), M. Jurić, Musa, Ikić. Trener: Toni Karačić.