Bern Šimunović, Klis
U subotu i nedjelju 8. i 9. maja igraju se utakmice 22. Kola Druge lige FBiH, grupa „Jug“, kolo u subotu otvaraju u Stocu domaći istoimeni sastav koji je na 11. mjestu i polufinalista Kupa BiH Klis iz Buturović Polja, a u Jablanici gostuje lider na tabeli koji će se sastati sa osmoplasiranom Turbinom.
Trećeplasirana gornjovakufska Sloga, 35 bodova je favorit u domaćem duelu sa šestplasiranim sastavom Gruda, dvetoplasirana Rama,23 boda će ugostiti petoplasirani Neum, 34 boda.
U Čitluku Brotnjo Čitluk, 10. mjesto, 19 bodova je domaćin ekipi sedmolasiranoj ekipi Tomislava, 29 bodova, a derbi začelja se igra u Podhumu, Livnu između dvije posljednjeplasrane ekipe Kamešnica i Bjelopoljac koji imaju po 12 bodova.
Subota, 8. maj u 17:00 sati,
Stolac: NK Stolac- F K Klis , glavni sudija: Vedad Begluk (Mostar), pomoćnici: Alem Kruškonja (Mostar) i Nedim Kozić (Mostar), delegat: Zdenko Raguž (Čapljina).
Jablanica: FK Turbina - NK Ljubuški, Aldin Žetica (Blagaj), Matej Bevanda (Čitluk) i Merima Tanović (Mostar), Gojko Bandić (Grude).
Nedjelja, 9. maj u 17:00 sati,
Čitluk: NK Brotnjo Čitluk - NK Tomislav, Vinko Perić (Mostar), Goran Kolobara (Mostar) i Josip Begić (Posušje), Darko Obradović (Stolac).
Podhum,Livno: NK Kamešnica - FK Bjelopoljac, Marko Odak (Čitluk), Luka Papac (Tomislavgrad) i Antonio Čačija (Livno),
Gornji Vakuf/Uskoplje: NK Sloga - NK Grude, Anel Puce (Mostar), Luka Smoljo (Kupres) i Muamer Memić (Blagaj - Mostar), Josip Lozančić (Livno).
Prozor/Rama: NK Rama - NK Neum, Oliver Kožul (Šroki Brijeg), Elmedin Padalović (Buturović Polje - Konjic) i Darijo Lovrić (Široki Brijeg), Almir Čišić (Mostar).
Slobodna ekipa, NK Troglav 1918 .
Klis | 1 : 0 | Grude |
Troglav 1918 | 4 : 1 | Neum |
Stolac | 0 : 2 | Tomislav |
Turbina | 4 : 2 | Bjelopoljac |
Sloga | 2 : 1 | Kamešnica |
Rama | 2 : 2 | Brotnjo |
Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod | |
1 | Ljubuški | 24 | 18 | 4 | 2 | 58 | |
2 | Klis | 24 | 14 | 4 | 6 | 46 | |
3 | Tomislav | 24 | 14 | 2 | 8 | 44 | |
4 | Sloga | 24 | 13 | 5 | 6 | 44 | |
5 | Grude | 24 | 14 | 1 | 9 | 43 | |
6 | Neum | 24 | 12 | 5 | 7 | 41 | |
7 | Troglav 1918 | 24 | 11 | 4 | 9 | 37 | |
8 | Turbina | 24 | 8 | 6 | 10 | 30 | |
9 | Rama | 24 | 9 | 3 | 12 | 30 | |
10 | Brotnjo | 24 | 5 | 6 | 13 | 21 | |
11 | Stolac | 24 | 6 | 1 | 17 | 19 | |
12 | Bjelopoljac | 24 | 5 | 3 | 16 | 18 | |
13 | Kamešnica | 24 | 3 | 4 | 17 | 13 |