Posušje
U petak, subotu i nedjelju 14. 15. i 16. maja igraju se utakmice 26. kola m:tel Prve lige FBiH.
U petak 14. maja kolo otvaraju u Banovićima domaća Budućnost i kakanjski Rudar koji ima četiri boda više od domaćeg sastava.
Trećeplasirano Goražde, 44 boda prima u goste Vis Simm Bau koji je u zoni ispadanja, konjički Igman je u seriji dobrih igara i rezultata u ovom kolu je gost bihaćkog Jedinstva.
Oraški labudovi koji su pri dnu prvoligaške tabele će ugostiti budućeg premijerligaša lidera Posušje, drugoplasirani TOŠK je domaćin sedmoplasiranom Travniku, petoplasirana gradačaćka Zvijezda, 40 bodova će ugostiti osmoplasirani Radnik iz Hadžića, 35 bodova.
Gračaničko Bratstvo nakon pobjedu u Kaknju u ovom kolu na svom travnjaku igra sa pretposljednjom ekipom Čapljine, dok gabelski GOŠK ima lagani domaći zadatak protiv Slavena iz Živinica.
Petak, 14. maj u 17:30 sati,
Banovići: FK Budućnost - FK Rudar, glavni sudija: Darko Gedžić (Brčko), pomoćnici: Adnan Ibrahimović (Brčko) i Boris Bilješko (Novi Travnik), 4. sudija: Ilija Orkić (Matići), delegat: Anto Kobaš (Tolisa), posmatrač suđenja: Vedran Zovko (Mostar ).
Subota, 15. maj u 16:00 sati,
Orašje: NK Orašje - NK Posušje, Elvedin Topuzović (Tuzla), Sahib Smriko (Zenica) i Hasan Nanić (Bužim), Sanel Silić (Cazin), Marko Jonjić (Kupres), Nermin Paradžik (Goražde).
Subota, 15. Maj u 17;30 sati,
Gračanica: NK Bratstvo – NK Čapljina , Haris Halkić (Sanski Most), Mirza Čehaja (Goražde) i Edin Zjakić (Bihać), Ernis Džemidžić (Goražde), Esad Kudelić (Bužim), Boro Matan (Livno).
Goražde: FK Goražde - NK Vis Simm Bau, Suad Nurić (Gračanica), Alen Gluho (Sarajevo) i Perica Maskaljević (Donja Mahala), Filip Antić (Orašje), Miro Pandžić (Sarajevo), Ibrahim Hasanbegović (Sarajevo).
Bihać: NK Jedinstvo - FK Igman, Ermin Hadžović (Sarajevo), Tarik Mulasmajić (Tešanj) i Marko Grebenar (Livno), Semir Sarajkić (Sarajevo), Nazif Kahrić (Jajce), Anto Sučić (Nova Bila).
Tešanj: NK TOŠK - NK Travnik, Dragan Stojić (Mostar), Adnan Arfadžan (Jablanica)i Marko Blažević (Mostar), Edin Osmanović (Kalesija), Armin Ćerić (Čapljina), Edis Zukić (Tuzla).
Gradačac: NK Zvijezda - FK Radnik, Drago Tabak (Tomislavgrad), Ivo Maglica (Livno) i Anis Kalajdžić (Mostar), Jure Delić (Mostar), Blaženko Dodig (Ljubuški), Jasmin Topić (Cazin).
Nedjelja 16. maj u 17:30 sati,
Gabela: NK GOŠK - NK Slaven ,Armin Kukić (Bugojno), Selmin Osmančević i Igor Popović oba Zenica, Ismet Ibrahimkadić (Tešanj), Muhamed Huzbašić (Fojnica), Goran Paradžik (Ljubuški).
GOŠK | 3 : 0 | Rudar |
Travnik | 0 : 2 | Čapljina |
Slaven | 1 : 3 | Radnik |
TOŠK | 3 : 0 | Igman |
Budućnost | 1 : 0 | Posušje |
Bratstvo | 0 : 4 | Vis Simm Bau |
Zvijezda | 4 : 1 | Goražde |
Jedinstvo | 2 : 1 | Orašje |
Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod | |
1 | Posušje | 30 | 18 | 7 | 5 | 61 | |
2 | TOŠK | 30 | 16 | 6 | 8 | 54 | |
3 | Rudar | 30 | 15 | 5 | 10 | 50 | |
4 | Goražde | 30 | 14 | 7 | 9 | 49 | |
5 | Zvijezda | 30 | 14 | 6 | 10 | 48 | |
6 | Bratstvo | 30 | 14 | 6 | 10 | 48 | |
7 | GOŠK | 30 | 12 | 7 | 11 | 43 | |
8 | Jedinstvo | 30 | 13 | 4 | 13 | 43 | |
9 | Radnik | 30 | 11 | 7 | 12 | 40 | |
10 | Budućnost | 30 | 12 | 4 | 14 | 40 | |
11 | Vis Simm Bau | 30 | 11 | 6 | 13 | 39 | |
12 | Travnik | 30 | 10 | 9 | 11 | 39 | |
13 | Igman | 30 | 10 | 7 | 13 | 37 | |
14 | Orašje | 30 | 10 | 6 | 14 | 36 | |
15 | Čapljina | 30 | 10 | 6 | 14 | 36 | |
16 | Slaven | 30 | 1 | 5 | 24 | 8 |