Sigurni Zrinjski

Fudbaleri Zrinjskog savladali su u Mostaru Krupu sa 3:1.

Sadržajno je bilo prvo poluvrijeme na stadionu Pod Bijelim brijegom. Igrala se 4. minuta kada je Zrinjski već imao sjajnu šansu da povede, ali je Nemanja Bilbija promašio penal koji je dosuđen poslije igranja rukom Igora Makitana. Pogodio je prečku Kolakovog gola.

Ipak, osam minuta kasnije Zrinjski se radovao prvi put na meču. Slobodan Jakovljević je u ulozi asistenta, a štoper Krupe, Jovan Vladimir Pavlović pogađa sopstvenu mrežu za vodstvo Plemića.

Napadi Zrinjskog nisu jenavali, pa u 26. minuti dolaze do novog gola. Ponovo je dosuđen penal za Plemiće, a Bilbija je ovaj put znatno sigurniji, te "panenkom" pogađa za 2:0.

Nije se Krupa predavala u ovom meču, pa pred sami odlazak na odmor smanjuju rezultat. Poslije kornera, Kerim Palić je glavom šutirao, a lopta na putu do gola pogađa Jakovljevića i vara Varvodića, te odsjeda u mreži.

U 53. minutu utakmice jako lijepa akcija Zrinjskog. Bekić je uposlio Juranovića koji je vratio loptu za Bilbiju, a on je propustio loptu za Bašića koji je lijepim udarcem savladao Kolaka, za vodstvo domaćih od 3:1, a to je ispostaviće se bio i konačan rezultat meča.

ZRINJSKI - KRUPA 3:1 (Pavlović 12ag, Bilbija 26p, Bašić 53/ Jakovljević 40ag)

Velež : Zvijezda 09
Sloga : Zrinjski
Sarajevo : Borac
Posušje : Željezničar
Široki Brijeg : Igman
GOŠK 1 : 0 Tuzla City