Rudar Kakanj
U srijedu 19. maja igraju se susreti 27. vanrednog kola m:tel Prve lige FBiH, derbi kola se igra u Kaknju između petoplasirane ekipe Rudara, 41 bod i drugoplasiranog sastava tešanjskog TOŠK- a, 47 bodova. Oba sastava su u prošlom kolu zabilježile pobjede, Tešnjaci su u derbiju kola savladali na svom terenu Travnik, a Kakanjci su zabilježili gostujuću pobjedu u Banovićima. Ovaj derbi je povjeren Antoniu Tomiću iz Kreševa, asistenti su mu Bugojanac Ernad Korman i Brčak Adnan Ibahimović, dok će to revnosno pratiti Mostarac Željko Perić.
Derbi začelja se igra u Žepču između Vis Simm Bau i Orašja, konjički Igman nakon gostujućeg poraza u Bihaću u posljednjim trenucima susreta će ugostiti Zvijezdu iz Gradačca, Konjičanima igra samo pobjeda, kao pretposljednjoj Čapljini koja je u najtežoj situaciji, u goste im dolazi banovićka Budućnost.
U Hadžićima 9- plasirani Radnik, 36, domaćin je četvrtoplasiranoj ekipa gračaničkog Bratstva, 43 boda.
Trećeplasirana ekipa Goražda je apsolutni favorit u domaćem susretu sa gabelskim GOŠK –om, kao i na utakmicama u kojoj će lider Posušje ugostiti bihaćko Jedinstvo, Travnik Slavena iz Živinica.
Srijeda, 19. maj u 17:30 sati,
Kakanj: FK Rudar - NK TOŠK, glavni sudija: Antonio Tomić (Kreševo), pomoćnici: Ernad Korman (Bugojno) i Adnan Ibrahimović (Brčko), 4. sudija: Drago Tabak (Tomislavgrad), delegat: Mensud Drljević (Goražde), posmatrač suđenja: Željko Perić (Mostar ).
Žerpče: NK Vis Simm Bau - NK Orašje, Admir Musić (Hrasnica), Marko Zelenika (Mostar) i Jure Musa (Čitluk), Elvedin Tpouzović (Tuzla), Mirsad Džuzdanović (Živinice), Alija Lizde (Mostar).
Hadžići: FK Radnik - NK Bratstvo , Emir Spahalić (Mostar), Sanel Grljević (Mostar) i Sehmin Hakalović (Konjic), Sandi Ljevo (Mostar), Fadil Peco (Mostar), Sead Muratović (Goražde).
Goražde: FK Goražde - NK GOŠK, Benjamin Deljković, Mirza Tičić i Haris Ljuca, Deni Ćatibović svi Sarajevo, Ivan Tolić (Odžak), Midhat Arnautović (Tuzla).
Posušje: NK Posušje - NK Jedinstvo, Jure Delić (Mostar), Silvio Bubalo (Mostar) i Antonio Marčinko (Čitluk), Dragan Stojić (Mostar), Renato Buhić (Mostar),Ahmet Ibranović (Gradačac).
Čapljina: NK Čapljina - FK Budućnost , Mario Pejić (Grude), Boris Bilješko (Novi Travnik) i Marijan Ćosić (Široki Brijeg), Haris Poprženović (Travnik), Franjo Smoljo (Kupres), Salem Kundo (Goražde).
Konjic: FK Igman –NK Zvijezda, Ernis Džemidžić, Mirza Čehaja i Senad Aleta svi Goražde, Semir Sarajkić (Sarajevo), Jasmin Memišević (Breza), Asmir Budimlić (Bihać).
Travnik: NK Travnik - NK Slaven , Mirza Kazlagić (Cazin), Marko Grebenar i Ivo Maglica oba Livno, Stipe Kovačević (Tomislavgrad), Alen Mujkanović (Zenica), Hrvoje Turudić (Čitluk).
GOŠK | 3 : 0 | Rudar |
Travnik | 0 : 2 | Čapljina |
Slaven | 1 : 3 | Radnik |
TOŠK | 3 : 0 | Igman |
Budućnost | 1 : 0 | Posušje |
Bratstvo | 0 : 4 | Vis Simm Bau |
Zvijezda | 4 : 1 | Goražde |
Jedinstvo | 2 : 1 | Orašje |
Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod | |
1 | Posušje | 30 | 18 | 7 | 5 | 61 | |
2 | TOŠK | 30 | 16 | 6 | 8 | 54 | |
3 | Rudar | 30 | 15 | 5 | 10 | 50 | |
4 | Goražde | 30 | 14 | 7 | 9 | 49 | |
5 | Zvijezda | 30 | 14 | 6 | 10 | 48 | |
6 | Bratstvo | 30 | 14 | 6 | 10 | 48 | |
7 | GOŠK | 30 | 12 | 7 | 11 | 43 | |
8 | Jedinstvo | 30 | 13 | 4 | 13 | 43 | |
9 | Radnik | 30 | 11 | 7 | 12 | 40 | |
10 | Budućnost | 30 | 12 | 4 | 14 | 40 | |
11 | Vis Simm Bau | 30 | 11 | 6 | 13 | 39 | |
12 | Travnik | 30 | 10 | 9 | 11 | 39 | |
13 | Igman | 30 | 10 | 7 | 13 | 37 | |
14 | Orašje | 30 | 10 | 6 | 14 | 36 | |
15 | Čapljina | 30 | 10 | 6 | 14 | 36 | |
16 | Slaven | 30 | 1 | 5 | 24 | 8 |