Juniori OK Bosna osvojili šampionsku titulu!

Proteklog vikenda (22. i 23. maja) u Sarajevu je održan finalni turnir juniorskog šampionata Bosne i Hercegovine u muškoj konkurenciji. U sportskoj dvorani OŠ "Umihana Čuhidina" za naslov najbolje ekipe u ovoj sezoni takmičila su se četiri kluba: OK Bosna Sarajevo, OK Gradina Srebrenik, OK Borac Banja Luka i OK Modriča.

U polufinalnim susretima, odigranim u subotu, Bosna je bila bolja od Borca sa maksimalnih 3-0, dok je Modriča nadigrala Gradinu rezultatom 3-1. Značilo je to da će se za pehar u nedjeljnoj finalnoj utakmici sastati juniori Bosne i Modriče. Bosnaši ni u tom duelu svojim protivnicima nisu dozvolili osvajanje niti jednog seta, pa je tako OK Bosna, dominantnom i sigurnom igrom na turniru, ostavila pehar u Sarajevu i zasluženo ponijela titulu juniorskog šampiona Bosne i Hercegovine. Ovim uspjehom sarajevski "Studenti" su zaokružili uspješnu sezonu, u kojoj je prvi tim osvojio treće mjesto u Premijer ligi BiH i na taj način nakon devet godina ponovno izborio nastup u evropskim takmičenjima, odnosnu u CEV Challenge Cup-u.

Treće mjesto osvojila je ekipa OK Gradina, koja je pobjedila OK Borac rezultatom 3-1, u utakmici koju su odigrali poraženi iz polufinala.

Za najboljeg igrača finalnog turnira proglašen je sjajni Bosnin odbojkaš Hasan Hadžić, koji je u toku čitave sezone bio i standardni seniorski prvotimac svoga kluba.

Bosna 1 : 3 Napredak
Borac 3 : 0 Modriča
Gacko 0 : 3 Ljubinje
Radnik 3 : 0 Kakanj 78
Jedinstvo 0 : 3 Domaljevac