Leotar slavio na Šćepanovićevom oproštaju od fudbala

Fudbaleri Leotara su danas u posljednjem kolu savladali Slaviju u Istočnom Sarajevu sa 3:2.

Utakmica posljednjeg kola Prve lige Republike Srpske između Slavije i Leotara najviše će se pamtiti po oproštaju Vučine Šćepanovića. Poslije dvadeset i jedne godine karijere, koju je započeo u Bečeju 2000. godine došlo je vrijeme da miljenik navijača Slavije završi igračku karijeru. U Slaviju je stigao kao tinejdžer 2003. godine i uvijek joj se rado vraćao, poslije epizoda u Sjevernoj Makedoniji, Ukrajini, Sarajevu, Zrinjskom i Olimpiku. Posljednjih godina predvodio je Slaviju kao kapiten, a na kraju sezone 2020/21 odlučio je da „okači kopačke o klin“, te posveti se trenerskom poslu. Na svu sreću, publika se u ovom meču vratila na tribine fudbalskog zdanja u Istočnom Sarajevu, te je Vučina Šćepanović onako kako i dolikuje mogao da bude ispraćen u fudbalsku penziju.

Fudbaleri Leotara bili su nadmoćnija ekipa u prvom poluvremenu. Do vodećeg pogotka stižu u 20. minuti meča. Korner je izveo Miloš Sekulović, a neometan je u petercu Sokolova ostao kapiten Anel Ramić i lako je pogodio mrežu debitanta na golu Slavije, mladog Igora Rončevića za 1:0.

Mogla je Slavija odmah da uzvrati. Adel Ajkunić je ušao u kazneni prostor, 'lažnjakom' izbacio svog čuvara i onda snažno šutirao desnom nogom, ali je golman Risto Perišić izbacio to u korner. Bila je to i najbolja šansa izabranika Bojana Regoje u prvom poluvremenu.

Osam minuta nakon vodećeg pogotka Leotar stiže i do drugog gola. Brzo su izveli prekid, a gol je postigao štoper Igor Ateljević i Leotar je poveo sa 2:0.

Da potpuno dotuku Slaviju gosti su mogli u 37. minuti. Šutirao je Ognjen Aćimović, a lopta pogađa prečku, pa stativu i odbija se u polje.

U drugo poluvrijeme bolje ulazi Slavija. Dva puta prijeti Adel Ajkunić sa distance, prvi put Risto Perišić odbija u korner, a drugi put ona ide preko gola. Što nije uspio Ajkunić jeste Amer Drljević u 58. minutu utakmice. Vladan Mandić je poslao ulazni centaršut, a Drljević se našao sam na petercu i nije loptu je zakačio taman toliko da prevari Perišića.

Uslijedio je nakon toga period nešto mirnije igre, Bojan Regoje je izvršio tri izmjene istvoremeno, mijenjao je i Oleg Ćurić, pa je ritam utakmice malo splasnuo. U 72. minutu utakmice Leotar stiže do trećeg pogotka. Pobjegao je odbrani domaćih Miloš Sekulović i lako pogodio za 3:1.

Tri minute kasnije nova prečka na utakmici, ovaj put pogađaju je domaći. Amer Drljević je kratko izveo prekid, a Bjeloš topovski šutirao sa nešto više od 25 metara i uzdrmao prečku Perišićevog gola.

Najljepšu akciju na utakmici izvela je Slavija u 86. minutu utakmice. Nikola Bjeloš je dobio loptu, došao gotovo do korner zastavice sa njom, odigrao je za Đorđa Avdalovića, a ovaj mu vraća dupli pas kroz noge protivničkom defanzivcu, spaja starijeg od braće Bjeloš sa golom, kojem je ostalo da se namjesti i zakuca loptu iza leđa Rista Perišića.

Mogla je Slavija u sudijskoj nadoknadi da stigne i do potpunog izjednačenja, ali je Đorđe Avdalović iz dobre situacije slabo plasirao loptu u naručje Perišića.

Do kraja utakmice nije bilo promjena, pa je ostalo Slavija – Leotar za kraj prvoligaške sezone,2:3.

SLAVIJA – LEOTAR 2:3 (0:2)
SRC „Slavija“
Gledalaca: 500
Sudija: Mladen Mirić (Bijeljina)
Strijelci: 0:1 Ramić 20, 0:2 Ateljević 28, 1:2 Drljević 58, 1:3 Sekulović 72, 2:3 N. Bjeloš 86
Žuti kartoni: N. Bjeloš (Slavija), Đurić, Ateljević (Leotar)

SLAVIJA: Rončević, G. Popović, L. Babić (od 66. Avdalović), Arbinja (od 66. Asentić), Drljević, Perović (od 66. Dabić), Šćepanović (od 13. N. Bjeloš), Ajkunić (od 86. Bogučanin), Bojanić, Mandić, Pušara  Trener: Bojan Regoje

LEOTAR: Perišić, Andrić, Paranos, Ristić (od 88. Kolak), Ramić (od 88. Maksimović), Aćimović (od 63. Polić), Mićunović (od 58. Medan), Šipovac, Ateljević, Đurić (od 88. Prebiračević), Sekulović  Trener: Oleg Ćurić