Odličan nastup atletičara Leotara

Atletičari Leotara

Atletičari „Leotara“ osvojili su osam medalja - tri zlatne, tri srebrne i dvije bronzane na Državnom prvenstvu BiH za juniore, koje je proteklog vikenda održano u Sarajevu.

Zlatne medalje osvojili su Diana Kovač u kategoriji skok u vis, koja je sa preskočenih 169 centimetara oborila lični rekord i postala šampion BiH i Glorija Kureš u trkama na 800 i  1.500 matara.

Srebrne medalje osvojile su: Diana Kovač u troskoku, Anastasija Janjić u trci na 100 metara sa preponama i Nina Zurovac u bacanju koplja.

Bronzanim odličjima okitile su se: Nina Zurovac u bacanju diska i štafeta 4 h 100 metara u sastavu: Kristijana Kušić, Anastasija Janjić, Diana Kovač i Glorija Kureš.

Na Prvenstvu BiH u atletici za juniore i juniorke nastupilo je 350 takmičara iz 24 kluba.

Atletičari „Leotara“ će narednog vikenda nastupiti na seniorskom prvenstvu BiH u Zenici.