Mega ipak jača od Partizana

Uprkos brojnim povredama na koje su se samo noćas nadovezali Mika, Pejdž i Dangubić, košarkaši Partizana su se do poslednjeg sudijskog zvižduka borili protiv Mege. Ipak, domaći tim je odneo pobedu rezultatom 82:68 (18:17, 25:18, 19:18, 20:15) i sa ukupno 2:1 u seriji ide u finale nacionalnog šampionata.

Crno-beli nisu uspeli da savladaju Megu u odlučujućoj utakmici polufinalne serije plej-ofa Superlige. Uprkos brojnim povredama, košarkaši Partizana NIS su se do poslednjeg sudijskog zvužduka borili, ali je domaći tim bio uspešniji, te se ovom utakmicom sezona 2020/21 za crno-bele završila.  Parni valjak je započeo meč pogotkom za tri poena, ali je domaćin nakon nekoliko promena u vođstvu okončao prvu četvrtinu sa minimalnom prednošću - 18:17. Tokom druge deonice, domaći sastav je uglavnom imao blagu prednost, koja je nakon dvadeset minuta iznosila osam poena.

Početkom drugog dela meča Partizan se zahvaljujući seriji od 7:0 vratio u meč, ali je usledio odgovor Mege koja je stekla dvocifrenu prednost. Na večerašnjem meču, crno-beli nisu imali ni sreće, jer su nakon ranije povređenih Tomasa, Mozlija, Dreksela...već krajem prvog poluvremena ostali bez raspoloženog Erika Mike koji se povredio, dok je sličnu sudbinu doživeo i Markus Pejdž u drugom poluvremenu. Nije tu bio kraj problemima, jer je skočni zglob u poslednjoj deonici povredio Nemanja Dangubić, ali se uprkos bolu vratio na parket posle sverga nekoliko minuta. Prišli su crno-beli na -6 početkom poslednje deonice, ali uz sve probleme i dobru igru domaćeg tima, nisu mogli do preokreta i meč je okončan rezultatom 82:68.

Na konferenciji za medije održanoj posle utakmice, trener crno-belih Aleksandar Matović je izjavio:

"Kao što smo govorili i u najavi prethodnih mečeva, Mega je atletski dobra ekipa, mogu da igraju agresivno na oba kraja terena, a evo danas na utakmici smo imali priliku to da vidimo. Bili su praktično sve vreme u kontaktu i tako razorili sve naše osnovne sisteme, a iz toga su proizilazili šutevi koje mi nismo želeli da uzimamo. Tu se pojavila razlika, ispali smo iz ritma utakmice, tako da je meč praktično već bio rešen u prvom poluvremenu. Kako smo započeli sezonu, tako smo je na kraju i završili. Nadam se da će u budućnosti biti bolje, a Megi želim puno uspeha u finalnoj seriji", rekao je Matović.

Mega: Petrušev 14, Novak 3, Simonović 17, Kazalon 18, Milosavljević 3, Tepić 3, Kljajević, Momirov 2, Cerovina 14, Matković 2, Simanić 6, Langović

Partizan NIS: Mika 12, Dangubić 4, Jaramaz 19, Veličković 9, Trifunović 3, Zagorac 3, Petrović, Pejdž 6, Stepanović 8, Miletić 4, Perkins, Janković

(Foto i video: Mega Basket)