Velež ide dalje

Velež

FK Velež ostvario je plasman u drugo pretkolo Konferencijske lige pobjedom u Sjevernoj Irskoj protiv Kolerajna  rezultatom 2:1.

Rođeni su ukupnim rezultatom 4:2 prošli dalje, a u drugom pretkolu će igrati protiv grčkog AEK-a.

Velež je dosta dobro počeo utakmicu i zaprijetio već preko Brandaa u šestoj minuti, ali je napadač Rođenih nakon odličnog ubačaja Ćosića sa desne strane, glavom loše zahvatio loptu.

Samo tri minute kasnije Velež dolazi do nove šanse, a u njoj se našao Ovčina koji se nakon odbijene lopte našao sam pred domaćim golmanom, ali šutirao pravo u njega, pa je ostalo 0:0.

Igrala se 16. minuta kada je ponovo zaprijetio Ovčina koji je zaobišao golmana Kolerajna  ali nije uspio poslati loptu u mrežu.

Kazna za promašaje stiže u 33. minuti i to u vidu Ševlina. Prethodno je kolerajn imao stopostotnu šansu, ali je Bogdanović odličnom intervencijom loptu izbacio u korner iz kojeg je potom domaći tim stigao do gola.

Odbrana Rođenih je uspjela nakratko otkloniti opasnost, ali je lopta došla do Glackina na lijevu stranu, koji je ubacuje u šesnaesterac, a tamo najviše skače Shevlin i pogađa za 1:0.

To je bio jedini pogodak u prvom poluvremenu, da bi početkom drugog domaćin stigao do stopostotne šanse.

U njoj se ponovo našao Ševlin, ali sa sedam metara udaljenosti šutira pored gola i propušta idealnu priliku da udvostruči prednost svoje ekipe.

Kazna je bila žestoka i stigla je već tri minute kasnije. Rođeni su odigrali spektakularan kontranapad, Radovac je proigrao Brandaa koji odlično šutira i uz malu pomoć jednog igrača Kolerajna lopta završava u mreži za 1:1.

Nakon toga uslijedila je potpuna dominacija Rođenih koji stvaraju nekoliko fenomenalnih prilika, ali mreža se nije tresla sve do 71. minute susreta. Tada je Nemanja Anđušić majstorskim udarcem sa ivice šesnaesterca matirao golmana  i donio preokret Veležu.

Široki Brijeg 3 : 3 Radnik
Sloboda 1 : 1 Željezničar
Velež 3 : 0 Sarajevo
Posušje 3 : 0 Borac
Leotar 0 : 0 Tuzla City
Rudar Prijedor 0 : 2 Zrinjski