Zvezda poražena u Kazahstanu

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Ekipa Dejana Stankovića poražena je na gostovanju kod Kairata sa 2-1.

U drugoj minuti domaći su imali prvu veliku šansu ali je Borjan odbranio udarac Hovhasijana. Par minuta kasnije probao je Ben ali je Bogatilov bio siguran. U 23. minuti, Kante je doveo Kairat u vodstvo. Do kraja prvog poluvremena nije bilo većih pribi

Zvezda je bolje ušla u nastavak susreta. U 51. minuti Krstičić je propustio sjajnu šansu. Prijetio je i Katai par minuta kasnije. U 56. minuti Zvezda je izjednačila. Gajić je ubacio loptu a Mikanović je postigao autogol. Dobru šansu za Zvezdu propustio je Kanga. U 79. minuti, Banjak je ponovo donio vodstvo Kairatu.

Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata pa Kairat u Beograd putuje sa prednošću. Inače, revanš u Beogradu na programu je naredne sedmice.