Novljanima prijaju Luke

Sloboda, Mrkonjić Grad

MRKONJIĆ GRAD - U Mrkonjić Gradu je 21. jula bio praznik fudbala! U prijateljskoj utakmici, na novom terenu stadiona „Luke“ snage su odmjerile dvije Slobode. Slavili u Novljani sa 4:1, zasluženo, jer su  pokazali da su u ovom trenutku spremnija i kvalitetnija ekipa.

I ako je bila prijateljska utakmica, na stadionu se okupilo oko dvije stotine navijača, željnih dobrog fudbala, ali i da pozdrave povratak svojih fudbalera na „Luke“, nakon tri godine „izgnanstva“ i igranja po terenima Krupe na Vrbasu i Banjaluci.

Sama utakmica bila je kvalitetna, naročito u prvom poluvremenu, kada su domaći fudbaleri bolje stajali na terenu. Izabranici Igora Mirkovića bolje su otvorili meč i već u desetoj minuti  poveli su sa 1:0. Strijelec je bio povratnik na „Luke“ Siniša Radoja. Srđen Mrzić je sjajno centrirao, a Radoja u stilu pravog napadača loptu glavom zakucao u gol gostiju. U tome periodu Mrkonjićani su propustili još tri dobre prilike za gol, a gosti jednu, kada je neko od napadača iz Novog Grada pogodio prečku.

Gosti su poravnali rezultat u 35 minutu golom Kovačevića, nakon izgubljene lopte na sredini trena. I kada se očekivao kraj prvog poluvremena, napadač Novljana Dodik koristi propust odbrane Slobode i postiže drugi gol za goste.

Novljanii su do trećeg gola došli u 53 minuti. Jednu ubačenu loptu u šesnaesterac  golmana kadeta Slobode Dušana Travar, nespretno je zakačio glavom Radoja i smjestio u vlastitu mrežu, za vodstvo gostiju od 3:1.

Domaći fudbaleri su pokušavali da smanje vodstvo gotuju. Imali su nekoliko dobrih prilika, ali bez konačne završnice. S druge strane gosti iz Novog su igrali rutinski. Vidjelo se da su spremnija i kvalitetnija ekipa, što su potvrdili i svojim četvrtim, a drugim golom Dodiga u 85 minutu. Za konačnih Sloboda (MG) 1-Sloboda (NG) 4.

Sve u svemu utakmica, koju je vodio banjalučki sudija Mario Jelić mogla je da zadovolji gledaoce. Naročito prvo poluvrijeme koje je bilo na izuzetno.

Šef stručnog štaba Slobode (MG) Igor Mirković i pored poraza nije bio nezadovolja.

-Želim da se zahvalim fudbalerima iz Novog Grada na jednoj dobroj utakmici, koja nam je poslužila da sagledamo gdje smo u ovom trenutku. Mogu da budem zadovoljan prvim poluvremenom. Bez obzira što smo gubili 2:1. Prvi gol smo primili iz jedne naše  greške na sredini terena, što su gosti kaznili. I u ovoj utakmici se pokazalo da su prekidi kobni  za nas. Tri gola su primljene iz takvih situacija. Neke svoje prilike nismo iskoristili u prvom poluvremenu, dok smo bili na trkačkom nivou sa ekipom iz Novog Grada. Jednostavno su nam bile teške noge, jer smo ove sedmice imali dva puta dnevno trening. U jutarnjem terminu u teretani, a u večernjem na stadionu. Imao i četiri, pet igrača koji su roviti i koji nisu mogli igrati. Neki dječaci su dobili  šansu u drugom poluvremenu. Sve u svemu možemo biti zadovoljni, jer su  to  djeca iz Mrkonjića. Publika, koja je bila na stadionu mogla je  vidjeti domeće igrače koji su dobili šansu i u prvoj postavi. I dalje imamo problem s golmanom, jer nam je povrijeđen Kačavenda. Jednostavno dječak koji brani za kadete nije na nivou da može braniti protiv prvoligaških ekipa. Očekujemo da pitanje golmana riješimo ovih dana - rekao je Mirković.

Trener gostiju Duško Vranješević zadovoljan je rezultatom i igrom svoje ekipe.

-Na poziv naših prijatelja iz Mrkonjić Grada došli smo da na ovako lijepom sportskom zadnju odigramo prijateljsku utakmicu. Nadam se da će u budućnosti u RS biti još ovakvih terena, gdje je ljepota igrati. Mrkonjić Grad sada ima  vrhunske uslove za igru. Što se tiče same utakmice, kvalitet je došao do izražaja. Pogotovo u drugom poluvremenu. Mrkonjić je u prvih tridesetak minuta pružio stvarno dobar otpor. Najbitnije da se niko nije povrijedio i da je utakmica zadovoljila gledaoce - rekao je Vranješević.

Gosti iz Novog Grada oduševljeni su terenom i uslovima na stadionu „Luke“.

-Iskreno ja sam oduševljen onim što sam vidio. Mrkonjić Grad ima dva vrhunska terena i fenomenalne uslove za priprem ekipa. Možda i naša ekipa dođe ovdje na pripreme. Sloboda zaslužuje da igra Prvu ligu i vjerujem da će naredne sezone Mrkonjićani gledati prvoligaški fudbal - rekao je predsjednik  novljanske Slobode Mladen Bosančić.