Brazil pregazio Njemačku

Iako zvanično nisu otvorene Olimpijske igre u Tokiju, odigrano je prvo kolo fudbalskog takmičenja na olimpijskim igrama. U derbiju prvog kola Brazil porazio Njemačku sa 4:2.

Od početka utakmice Brazil je dao do znanja da je jedan od pretendenata za osvajanje olimpijskog zlata.

Prvo poluvrijeme je  bilo u znaku Brazila. Ričarlison pogađa u 7, 22, i 30. minutu, Brazil vodi sa 3:0.

Do kraja prvih 45 minuta mogao je Brazil i do četvrtog gola, ali sa bijele tačke neprecizan je Kunja.

U drugom dijelu utakmice igrači Njemačke se bude i pogađaju preko Amirija u 57. minutu i Arčea u 83. minutu, ali nisu imali snage da dođu do izjednačenja.

Tačku na i postavlja Paulinja u sudijskoj nadoknadi za veliku pobjedu Brazila od 4:2.

Najveće iznenađenje prvog kola priredilo je Meksiko, koji je sa 4:1 pobjedio favorizovanu Francku.

Za Meksiko pogađali su: 47. minuta Vega, 55. minuta Kordova, 80. minut Antuna i u 91. minutu Aguire. Dok je za Francusku gol postigao Žinjak u 69. minutu.