Goleada u Foči

Sutjeska, Foča

I treća provera pred start prvenstva u Prvoj ligi Republike Srpske bila je više nego uspešna za fudbalere Sutjeske. Nakon remija sa Leotarom i pobede nad Kolinom , Fočaci su bili ubedljivi protiv drugoligaša sa Pala. Gledaoci koji su se okupili na stadionu pokraj Ćehotine pod svetlošću reflektora su uživali u lepoj fudbalskoj predstavi, u kojoj  su videli čak devet pogodaka, od toga šest u mreži gostiju, ekipe Romanije.

Paljani  su pružili  žilav otpor samo u prvih 25. minuta susreta kada na scenu stupa iskusni Rašević i pogocima u 25. i 36. minutu donosi prednost domaćem timu. Tri minuta pre odmora u listu strelaca se upisao i Okuka pa je prvo poluvreme okončano rezultatom 3:0 za Sutjesku.

Početkom drugog dela  trener Fočaka, Miljan Radanović  u igru je  uveo kompletnu drugu postavu koja je nastavila sa atacima ka golu Paljana, pa je D. Mojović u 51. minutu  povećao vođstvo na 4:0.

Gosti su svoj prvi pogodak postigli sedam minuta kasnije, a potom mrežu Romanije pogađaju mladi Marković u 78. i iskusni Radović  u 81. minutu.

Finiš susreta je pripao gostima sa Pala koji su golovima Papića u 84. i Lazića u 89. minutu ublažili poraz.

Po svemu što se videlo u ovom kontrolnom susretu Sutjeska nagoveštava da će biti ekipa koja će igrati važnu ulogu u nastupajućem šampionatu prvoligaškog karavana Republike Srpske i da će se u Foči ove sezone gledati dopadljiv  fudbal .

SUTJESKA (F) - ROMANIJA 6:3 (3:0)

Gradski stadion. Gledalaca :300. Sudija: Ernes Džemidžić (Goražde) Strelci:  Rašević  25. i 36. Okuka 42. D. Mojović  51. Marković  78. I Radović 81. minut (Sutjeska), Lukić  58 . Papić 84. i Lazić 89. (Romanija)

Sutjeska - Pajević, Pljevaljčić , Mihajlović, Milutinović, Danilović, O. Mojović, N. Mojović, Đoković. Rašević, Blagojević, Okuka. Igrali su još: Burilo, Filipović, D. Mojović, Ivanović, Šupić, Marković, Pavlović, Arbinja, Radović, Matović

Romanija - Jokić, Lazić, Baričanin, Terzić, Pandurević, Čvoro, Lukić, Simanić, Maljukan, Papić, Nikolić.

Jedinstvo (Br) 2 : 1 Proleter
Glasinac 1936 4 : 0 Mladost (G)
Drina HE 5 : 1 Ilićka 01
Rudar 1925 6 : 2 Romanija
Stakorina 1 : 1 Guber
Mladost (R) 0 : 4 Famos
Sloga 5 : 1 Vlasenica
Milići 0 : 1 Velež