Maestralna Tijana ponovo vodila Srbiju do pobjede

Odbojkašice Srbije savladale su Japan sa 3-0 te su tako upisale drugu pobjedu na olimpijskim igrama.

Japan je bolje otvorio prvi set te je poveo 4-1. Srbija pravi preokret i asom Mine Popović dolazi do 15-11. Uporne Japanke se vraćaju i doalze do 16-16. Povela je Srbija 19-17 ali nakon greške Tijane Bošković Japan dolazi do 21-20. Međutim, serijom Tijane Bošković u završnici prvog seta, Srbija dobija prvi set sa 25-23.

U drugom setu Srbija je igrala mnogo bolje. Od starta je Srbija imala rezultatsku prednost. Kako je set tekao, prednost je rasla a na kraju je Srbija sa 25-15 dobila drugi set. I u trećem setu Srbija je bila mnogo bolji rival. Imala je Srbija 14-8 ali Japanke preokretom doalze do 24-23. Ipak, Srbija je vezala tri poena te je blokom Mine Popović došla do trećeg seta rezultatom 26-24.

Tijana Bošković vodila je Srbiju do pobjede sa 34 poena.