Zvezda ''petardom'' do trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona. Oni su u revanšu savladali Kairat u Beogradu sa 5-0 te su sa ukupnih 6-2 prošli dalje.

Zvezda je od starta bila dobra. Golom Kataija u devetoj minuti Zvezda je povela. U 21. minuti, Dioni je prvim golom u dresu Zvezde povećao na 2-0. Potom su šanse imali Falko i Dioni ali nije bilo promjene rezultata. U 42. minuti Katai sjajno pogađa iz slobodnog udarca i povećava na 3-0.

Zvezda nije popuštala ni u nastavku. Golom Mirka Ivanića u 49. minuti, povela je sa 4-0. Sedam minuta kasnije, Falko pogađa za 5-0. U završnici susreta, Zvezda je imala još nekoliko prilika ali nije bilo promjene rezultata.

Zvezda će u trećem kolu igrati sa Šerifom a prvi meč se igra u Beogradu naredne sedmice.