Kozara dobila Laktaše

Kozara - Laktaši 2:1

Fudbaleri Kozare odigrali su danas treću pripremnu utakmicu u sklopu priprema za novu sezonu takmičenja u m:tel I ligi Republike Srpske. Na Gradskom stadionu Velimir Sombolac u Gradišci protivnik im je bila ekipa Laktaša. Dobili su domaći sa 2:1.

Prvi do vođstva golom Stamenkovića u 18. minuti dolaze gosti iz Laktaša. Pokušava Kozara da uzvrati i pravi pritisak ka golu gostiju. U 34. minuti nakon dobre akcije Kozare Šikanjić šalje loptu pored već savladanog golmana Laktaša, ali ona pogađa stativu. Ipak, u 43. minuti Kozara dolazi do izjednačenja. Odličan centaršut šalje Hamzić sa desne strane, lopta se odbija od nekog od odbrambenih igrača Laktaša, a Veljkić Đorđe je najprisebniji iz neposredne blizine postiže gol za izjednačenja.

U 50. minuti Kozaru u vođstvo dovodi Sergej Govedarica, nakon što golman Laktaša odbija njegov udarac, on glavom odbijenu loptu šalje u mrežu gostiju. Nekoliko minuta kasnije, Hamzić nakon prodora odlično šutira, ali golman krajnjim naporom skreće loptu pored gola. Šef stručnog štaba Kozare Nedžad Žerić do kraja utakmice daje priliku svim raspoloživim igračima, ali se rezultat do kraja utakmice ne mijenja.

Posljednju pripremnu utakmicu pred početak nove sezone, fudbaleri Kozare odigraće sljedeće subote 7. augusta 2021. godine u Prnjavoru, a domaćin će im biti ekipa Ljubića.

Ukrina 2 : 0 Proleter
Jedinstvo 2 : 0 Gorica
Sloga (T) 3 : 2 Borac
BSK 5 : 4 Progres
Čelinac 3 : 1 Sloga (S)
Polet 1926 0 : 6 Brdo
Dubrave 1 : 2 Laktaši
Sloboda 4 : 1 Željezničar