Partizan posle gola u 90. minutu i penal lutrije prošao u plej-of Lige konferencija

Miloš Jojić

Partizan se plasirao u plej-of Lige konferencija, za razliku od Čukaričkog i Vojvodine.

Lider Super lige je do 90. minuta gubio 1:2 i bio na pragu eliminacije, ali je onda mlađani Terzić izveo korner, a još jedan rezervista, Šćekić, utrčao na prvu stativu i glavom pogodio za 2:2 i produžetke.

U njima je Burmistrov bio matirao Popovića lobom, ali je sa gol linije loptu izbacio Vujačić.

U penal lutriji prvi je šutirao Soči, a Calagov je pogodio stativu. U trećoj seriji je isto učinio Partizanov Suma, ali je lopta potom pogodila i leđa golmana Džanaeva i od njih se odbila u mrežu.

Potom je rezervni golman Stevanović odbranio šut Rodrigaa, a Vujačić sa kreča stavio tačku na j.

Rival u plej-ofu za plasman u grupnu fazu UEFA Lige konferencije je portugalska Santa Klara, prvi meč Beograđani će igrati narednog četvrtka u gostima.