Sloga slavila pobjedu protiv Izviđača (FOTO)

Dobojska Sloga je zabilčježila veliku, tijesnu ali zasluženu pobjedu na otvaranju turnira protiv šampiona Bosne i Hercegovine Izviđača rezultatom 27:26. Dobojlije su većim tokom meča bile u vođstvu. Fenomenalno je branio Milutin Bogdanović sakupivši 16 uspješnih intervencija, dok je izvrsno igru organizovao Vladimir Stanković.

U prvih 12.,minuta igralo se gol za gol kada je rezultat bio neriješen 5:5. A onda domaći postižu četiri uzastopna gola za vođstvo 9:5(20 minut). Skauti se vraćaju u igru serijom 3:0 u 27.minutu za 10:9. Međutim Nikola Knežević i Mirko Damjanović svojim golovima vraćaju plus tri 12:9. Na odmor se odlazi sa rezultatom 12:10 u korist Sloge.

Na otvaranju drugog dijela razbranili su se golmani Milutin Bogdanović na jednoj i Haris Suljević na drugoj strani, s tim što Ljubušaci koriste odbrane svog golmana i sa dva gola u nizu dolaze do poravnanja 12:12. Stojanović i Knežević vraćaju plus dva 14:12. Igrao se 41.minut ekipa Izviđača pravi seriju 4:0 za preokret 17:15. Pa je Vasilić strateg Sloge bio primoran da traži tajm aut. Nakon toga golovima crnogorskih internacionalaca Damjanovića i Vladimira Stankovića koji su postigli po dva gola u tom periodu za 20:18 u korist svog tima. U 52.minutu Sloga sa dva igrača manje u polju postiže gol za 23:21. Dva minuta kasnije Dobojlije imaju tri gola preimućstva 24:21. Do kraja su uspjjeli sačuvati vođstvo i slaviti rezultatom 27:26.

Slogu su do pobjede predvodili maestralni čuvar mreže Milutin Bogdanović sa 16 odbrana od toga skinuo je jedan sedmerac, te Vladimir Stanković sa 7 i Nikola Knežević sa pet golova. Kod gostujuće ekipe Izviđača istakli su se Mladen Bošković sa pet te Miloš Kos sa 4 gola.

SLOGA – IZVIĐAČ CENTRAL OSIGURANJE 27:26 (12:10)

Natkriveni stadion sportskih igara. Gledalaca: 1 500. Sudije: Dženan Grbić (Brčko) i Mirza Taletović (Gradačac). Delegat: Siniša Simić (Doboj). Sedmerci: Sloga 7(3), Izviđač Central osiguranje 5(4). Isključenja: Sloga 16, Izviđač Central osiguranje 10 minuta. Crveni karton: Bojan Tulendić (Sloga) u 38.minutu.

SLOGA: Bogdanović (16 odbrana, sedmerac), Stojanović 1, Đurđević 4(1), Maksimović, Tulendić 2, Damjanović 4, Vladimir Stanković 7(2), Trifunović 1, Borislav Stanković 2, Gužvić, Marković, Ristić, Knežević 5, Nakić, Miličević, Leković 1, Đurić, Bajović. Trener: Dejan Vasilić.

IZVIĐAČ CENTRAL OSIGURANJE: Herceg (5 odbrana, sedemrac), Vukšić 2, Lukenda 3, Alilović 4, Kos 4(4), Odak 2, Keso, Pavlović, Buntić, Bošković 5, Mišetić, Šaravanja 3, Ševo, Ćeško 1, Medić, Bebek, Muhović 2, Suljević (11 odbrana, 2 sedmerca). Trener: Toni Čolina.

Igrač utakmice: Milutin Bogdanović (Sloga)