52.Međunarodni rukometni TV turnir šampiona "Doboj 2021": Borac slabašan za Koks (FOTO)

DOBOJ – Rukometaši koksa savladali su ekipu Borc rezultatom 34:25. Finski predstavnik će se tako boriti za peto mjesto protiv Domaće Sloge, dok će Borac M:tel igrati za sedmo protiv Kopra.

U 11.minutu Borac je imao tri gola prednosti 6:3. zatim slijedi serija Koksa od 4:0 za preokret 7:6. Oni to vođstvo više nisu ispušatli samo su uvećavali. Tekao je 21.minutu kada ekipa Koksa dolazi do četiri gola prednosti 11:7. Mladi banjalučki sastav nije mogao da se suprostavi znatno kvalitetnijem sastavu Koksa. Nakon prvih 30 minuta velikih sedam golova viška za Koks 18:11.

U 40.minutu „Finci“ dolaze do deset golova prednosti 25:15. Dok sedam minuta kasnije imaju maksimalnu razliku na meču 29:18. Borac je do kraja uspjeo da svoj poraz svede ispod deset razlike. Na kraju Koks – Borac 34:25.

Neumoljiv u redovima Koksa je bio Temu Taminen koji je postigao 11 golova, a sedam golova je dodao Sandro Samardžić. Golman Adrian Tengea imao je 14 uspješnih intervencija. Kod Borca najefikasniji su bili Amar Gračić sa pet, te Luka Perić sa 4 gola.

Danas se igraju utakmice za plasman. U 11: sati na Stadionu sportskih igara za sedmo mjesto sastaju se Koper i Borac M:tel, 18:00: za peto mjesto: Sloga – Koks (Stadion sportskih igara), 15:00: za treće mjesto: Izviđač Central osiguranje – Tatran Prešov (dvorana u Velikoj Brijesnici), 19:40: revijalna utakmica veterani: Sloga – BASK Beograd (Stadion sportskih igara), 20:30: Finale: PPD Zagreb – Vojvodina (stadion sportskih igara).

BORAC M:TEL – KOKS 25:34 (11:18)

Natkriveni stadion sportskih igara. Gledalaca: 500. Sudije: Nedim Arnautović i Aleksandar Jović (oba iz Tuzle). Delegat. Srđan Jović (Doboj).Sedmerci: Borac M:tel 5(4), Koks 4(3). Isključenja: Borac M:tel 2, Koks 4 minuta.

BORAC M:TEL: Brkić (odbrana), Perić 4(3), Kalamanda, Petrović 3, Miljković 3, Nježić, Bera (odbrana), Knežević 3, Tepić, Malivojević 2, Ćelić, Gračić 5(1), Draganić 2, Letić, Subotić 1 (2 odbrane), Milićević 2. Trener: Mirko Mikić.

KOKS: Ersin 1, Ozkur, Đekić 1, Mijatović 2, Taminen 11(4), Buljubašić, Lukjančuk 3, Županjac 1, Sirjala 1, Mošić, Nenita 6, Basarić 1, Samardžić 7, Šitsko, Tengea (14 odbrana, sedmerac). Trener: Kaj Keki.

Igrač utakmice: Temu Taminen (Koks)