Vlasenica na čelu tabele

Druga pobjeda u sezoni 2021/22, prva pred svojim navijačima, dovela je Vlasenicu na čelo tabele drugoligaškog  Istoka.

U drugom kolu Druge lige, grupa Istok, Vlaseničani su na svom Gradskom stadionu ugostili ekipu Stakorine. Iako sam tok susreta to nije nagovještavao, ekipa iz Čajniča je poražena sa ubjedljivih 3:1.

Vlasenica je od starta krenula ofanzivno, ali su gosti iz Čajniča pokazali da nisu lak protivnik i da će se boriti za bodove. Sve do 37. minuta na terenu se vodila ravnopravna borba, a onda mladi Janjušević koristi grešku čuvara Perišića koji loše izbija loptu nakon povratnog pasa, sam izlazi pred gol gostiju i sigurno smješta loptu u mrežu za vođstvo od 1:0.  Uprkos borbenosti obje ekipe, mreže su mirovale sve do 79. minuta kada se Janjušević još jednom upisuje u strijelce. Nakon što se odbija od nekoliko igrača, lopta  na 16 metara dolazi do Janjuševića koji je po zemlji šalje iza leđa golmana Stakorine. Sedam minuta kasnije rezervista J. Erdelić solo prodorom prolazi štopere gostiju i preciznim udarcem povećava rezultat na 3:0. Slavlje Vlaseničana zbog ubjedljivog vođstva još nije ni prestalo kada Mrdak, koji je u Furtulin tim ljetos stigao iz Rudara iz Pljevalja, vješto koristi grešku N. Kovačevića, uzima loptu  i postiže pogodak za konačni rezultat 3:1.

FK Vlasenica

Vlaseničani kažu da je pobjeda očekivana jer su je i obećali svojim navijačima.

„U prvoj ovosezonskoj utakmici na svom terenu, ugostili smo Stakorinu, koja se pokazala kao ozbiljna ekipa, koja je pokazala čvrst karakter, dobru igru, pogotovo na sredini. Zadala nam je dosta muka. Mi smo zahvaljujući spretnosti našeg Janjuševića, koji je u dva odigrana meča već  postigao pet pogodaka,  na odmor otišli sa minimalnim vođstvom. U drugom poluvremenu osjetilo se da nismo odradili pripreme kako je trebalo, pala nam je igra, pogotovo na sredini terena gdje se osjetio  nedostatak veziste Vuksića. Sve u svemu, bila je ovo odlična utakmica, neizvjesna do samog kraja, iako se to po rezultatu ne bi reklo, ali prije svega fer i korektna“, kaže Đuro Vuksić, predsjednik Vlasenice.

Miroslav Furtula, trener tima iz Čajniča, žali što su propustili šansu da upišu bodove.

Moram reći da, nažalost, nije pobijedila bolja ekipa.  Mi smo stvarali šanse, a domaćin nas je kaznio, iskusno iskoristio svaku svoju priliku. Držali smo posjed lopte, sigurno bar 60-70 posto. Primili smo neke pacerske golove, nismo dobro stajali u zadnjoj liniji, stajali smo široko. Nismo pazili na ljude iz drugog plana, pa smo treći gol primili kao pioniri. Mi idemo dalje. U prvom kolu smo kod kuće remizirali sa Famosom, a u narednom, sa Veležom, moramo, ustvari upisaćemo  tri boda. Prvenstvo je tek počelo, sklapamo kockice imamo pet-šest momaka sa strane.  Mislim da smo danas pokazali da imamo ekipu, još da to malo sitno posložimo i biće bolje. Izvukli smo pouke iz prošle godine, na vrijeme doveli pojačanja i siguran sam da imamo dobru ekipu koja može sa svima da igra, da svima pokaže zube“, siguran je trener Stakorine.

Poslije odigrana dva kola, Vlasenica je jedina ekipa na drugoligaškom Istoku koja je upisala obje pobjede. Čajničani su, sa bodom osvojenim u prvom kolu, trenutno deseti na tabeli.

Vlasenica – Stakorina (Čajniče)

Gradski stadion u Vlasenici

Gledalaca: 100

Sudija: Vladimir Bujak (Bijeljina)

Strijelci: 1:0 Janjušević u 37, 2:0 Janjušević u 79, 3:0 J. Erdelić u 86, 3:1 Mrdak u 86.

Žuti kartoni: N. Kovačević, M. Kovačević, Janjić, Čelić (Vlasenica), Jovanović, Spajić (Stakorina)

Crveni karton: Milovan Kovačević u 83.

Vlasenica: Pojžak, Mijatović, Janjušević, Petrović, Stupar, N. Kovačević, Majstorović, M. Kovačević, Janjić (od 70. Rajak), Čelić, Trninić (od 76. J. Erdelić)

Trener: Velibor Đurić

Stakorina: Perišić, Milovanović, Jovanović (od 66. Furtula), Milović, Dačević, Tadić (od 46. Obradović), Katana (od 66. Furtula), Kajević, Spajić (od 85. Simović), Nešković, Mrdak

Trener: Miroslav Furtula

Igrač utakmice: Marko Janjušević (Vlasenica)

Jedinstvo (Br) 2 : 1 Proleter