Silvija Popović i Jelena Blagojević/ Foto:eurovolley.cev.eu
Odbojkašice Srbije aktuelni svjetski i dvostruki uzastopni evropski prvak i trećeplasirane na OI, savladale su večeras u deogradskoj Areni u susretu osmine finala Mađarsku očekivano i maksimalno sa 3:0 (25:20, 25:19, 25:17) i tako su izborile mjesto u četvrtfinalu Evropskog prvenstva.
U redovima slavljenika Tijana Bošković upisala je 19. poena sa 10. prati Bianka Buša, a po 9. su dodale Mina Popović i Milena Rašić.
Seniorska reprezentacija Srbije igrala je u sastavu: Bianka Buša, Katarina Lazović, Sara Carić, Mina Popović, Slađana Mirković, kapiten Maja Ognjenović, Stefana Veljković, Ana Bjelica, Milena Rašić, libero Silvija Popović, Tijana Bošković, Bojana Milenković, libero Jelena Blagojević, Jovana Kocić Trener Zoran Terzić, asistent Vladisav Kovačević
Rival Srpkinjama za 1/2 finala biće u srijedu Francuska (20,00) koja je posle preokreta u maratonu savladala Hrvatsku sa 3:2 po setovima 16:25, 25:21, 22:25, 25:22 i 15:12 posle 138. minuta igre.
CEV – SENIORKE – XXXII EP 2021. – BEOGRAD (SRBIJA), PLOVDIV (BUGARSKA), ZADAR (HRVATSKA) I KLUŽ NAPOKA (RUMUNIJA):
OSMINA FINALA (28 – 30. AVGUST):
PLOVDIV:
SUBOTA, 28. AVGUST:
HOLANDIJA – NjEMAČKA 3:1 (25:22, 23:25, 25:19, 25:23)
ŠVEDSKA – BUGARSKA 3:2 (12:25, 25:21, 25:22, 14:25, 19:17)
NEDELjA, 29. AVGUST:
TURSKA – ČEŠKA 3:1 (25:13, 22:25, 25:14, 25:13)
POLjSKA – UKRAJINA 3:1 (21:25, 25:21, 25:22, 25:17)
BEOGRAD:
NEDELjA, 29. AVGUST:
SRBIJA – MAĐARSKA 3:0 (25:20, 25:19, 25:17)
FRANCUSKA – HRVATSKA 3:2 (16:25, 25:21, 22:25, 25:22, 15:12)
PONEDELjAK, 30. AVGUST:
ITALIJA – BELGIJA 17.00
RUSIJA – BELORUSIJA 20.00
ČETVRTFINALE (31. AVGUST I 1. SEPTEMBAR):
PLOVDIV – UTORAK, 31. AVGUST
(3) HOLANDIJA – ŠVEDSKA 17.30 (16.30)
(4) TURSKA – POLjSKA 20.30 (19.30)
BEOGRAD – SRIJEDA, 1. SEPTEMBAR:
(1) SRBIJA – FRANCUSKA 20.00
(2) POBEDNICI MEČEVA ITALIJA – BELGIJA I RUSIJA – BELORUSIJA 17.00
Polufinalne utakmice, kao i meč za treće mjesto i finale odigraće se u Beogradu.
BEOGRAD – POLUFINALE – PETAK, 3. SEPTEMBAR (TERMINI SU 17.00 I 20.00 ČASOVA):
POBEDNICI ČETVRTFINALNIH MEČEVA 1 i 4
POBEDNICI ČETVRTFINALNIH MEČEVA 2 i 3
BEOGRAD – SUBOTA, 4. SEPTEMBAR:
FINALE: 20.00
MEČ ZA TREĆE MJESTO: 17.00