Igman pobjedom u derbiju protiv Bratstva novi lider, TOŠK u posljednjoj minuti do pobjede protiv Gradine

Odigrana su dva derbija u 3. kolu m:tel Prve lige FBiH, u subotnjem derbiju u Konjicu su se sastali domaći Igman i gračaničko Bratstvo.

Puleni Adnana Elezovića su nastavili sa dobrim igrama i rezultatima, savladali su Bratstvo 3:1, u drugom nedjeljnom derbiju u Tešnju domaći TOŠK je tek u 90 minuti golom Irmana Sejmenovića ostvario vrlo važnu pobjedu.

Kakanjski Rudar je bez pobjede u prva tri kola i tek je na 10. mjestu, ovaj put su na svom travnjaku sa banovićkom Budućnosti odigrali 2:2, za Kakanjce golove su postigli Džafić i Čehajić, za goste Husić je dvostruki strijelac za Banovićane. BFK Simm Bau koji je bio jedan od kandidata za mjesto koje vodi u elitu bh. fudbala je pri samom dnu tabele sa samo  dva boda, u ovom kolu kao domaćin je sa gračaničkom Zvijezdom odigrao 1:1 i u Orašju je bilo bez pobjednika, domaće Orašje sa GOŠK-om odigralo 1:1, Gabeljani kao kakanjski Rudar i BFK Simm Bau su razočarali svoje navijače.

Bihaćko Jedinstvo je u domaćem duelu sa Travnikom zabilježilo drugu pobjedu, dva puta je pogađao Šero, za Travničane Ćatić 2:1, dok je  Radnik iz Hadžića bio uspješan protiv bivšeg premijerligaša Mladosti Doboj Kakanj 3:0 koja je na posljednjem mjestu bez osvojenog boda. Goražde je visoko slavilo u Tomislavgradu 4:0.

Konjic : FK Igman - NK Bratstvo 3:1 (Ljuca, Sabljica, Kulovac AG/Kulovac).

Kakanj : FK Rudar – FK Budućnost 2:2 (Džafić, Čehajić/Husić 2 ).

Maglaj :  BFK Simm Bau Maglaj – NK Zvijezda 1:1 (Dizdarević/Fačić iz 11m.).

Bihać : NK Jedinstvo - NK Travnik   2:1 (Šero 2/Ćatić).

Tomislavgrad : NK Tomislav - FK Goražde 0:4 (Đuderija 2, Pljevljak,Handžić ).

Hadžići :FK Radnik -  FK Mladost DK 3:0 (Fejzić, Balavac AG,Novalić) .

Orašje : NK Orašje – NK GOŠK 1:1 (Mendeš/Haračić).

Tešanj :  NK TOŠK –OFK Gradina 1:0 (Sejmenović ).