Omer Ćosić, Klis
U subotu i nedjelju 4. i 5. septembra igraju se utakmice 3. Kola Druge lige FBiH, grupa „Jug“, derbi kola se igra u Ljubuškom gdje domaći istoimeni sastav dočekuju lidera na tabeli Klis iz Buturović Polja, ovaj derbi je povjeren Aldinu Žetici iz Mostara, pomoćnici su Muamer Memić i Merima Tanović iz Mostara, delegat je Josip Ćolić (Kupres).
Drugi derbi se igra u Čapljini gdje drugoplasirana istoimena ekpa će ugostiti čitlućko Brotnjo koje je za mjesto niže od domaćeg sastava, oba rivala imaju po šest bodova. Trećaplasirana gornjovakufska Sloga na svom travnjaku očekuje i treću pobjedu u duelu sa ekipom Bjelopoljca.
Neum će ugostiti ekipu Grude, Troglav 1918 Ramu, a Stolac, Višiće, oba sastava su bez bodova, jablanićka Turbina Kamešnicu..
Subota, 4. septembar u 16:30 sati,
Čapljina: NK NK Čapljina - NK Brotnjo , glavni sudija: Denis Limov (Gabela), pomoćnici: Sehmin Hakalović (Konjic) i Nedim Kozić (Mostar), delegat: Sanin Zukanović (Mostar).
Jablanica : FK Turbina - NK Kamešnica , Amer Hero (Mostar), David Čule (Mostar) i Ivan Marijanović (Mostar), Silvio Bubalo (Mostar).
Nedjelja. 5. Septembar u 16:30 sati ,
Ljubuški : NK Ljubuški – FK Klis , Aldin Žetica (Mostar), Muamer Memić (Mostar) i Merima Tanović (Mostar), Josip Ćolić (Kupres).
Gornji Vakuf / Uskoplje : NK Sloga - FK Bjelopoljac ,Faris Muraspahić (Mostar),Luka Papac (Tomislavgrad) i Antonio Čačija (Livno), Mihovil Klišanin (Tomislavgrad).
Stolac : NK Stolac - NK Višići , Vedad Begluk (Mostar), Vinko Perić (Mostar) i Laura Dugandžić (Čitluk), Almir Miljević (Konjic).
Neum : NK Neum - NK Grude , Goran Kolobara (Mostar), Matej Bevanda (Čitluk), i Alem Kruškonja (Mostar), Deni Vlaho (Mostar).
Livno : NK Troglav 1918 – NK Rama, Elmedin Padalović (Buturović Polje - Konjic), Said Hakalović (Buturović Polje - Konjic) i Josip Begić (Posušje), Toni Bandić (Grude) .
Zvijezda | 4 : 1 | Radnik |
Tomislav | 3 : 5 | TOŠK |
Jedinstvo | 1 : 0 | Gradina |
Orašje | 4 : 0 | Mladost |
Igman | 2 : 0 | Goražde |
Rudar | 4 : 1 | Travnik |
Simm Bau | 0 : 1 | GOŠK |
Budućnost | 3 : 1 | Bratstvo |
Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod | |
1 | Igman | 30 | 20 | 8 | 2 | 68 | |
2 | GOŠK | 30 | 19 | 9 | 2 | 66 | |
3 | Budućnost | 30 | 14 | 10 | 6 | 52 | |
4 | TOŠK | 30 | 14 | 10 | 6 | 52 | |
5 | Rudar | 30 | 15 | 7 | 8 | 52 | |
6 | Gradina | 30 | 14 | 3 | 13 | 45 | |
7 | Bratstvo | 30 | 13 | 5 | 12 | 44 | |
8 | Orašje | 30 | 12 | 7 | 11 | 43 | |
9 | Goražde | 30 | 11 | 5 | 14 | 38 | |
10 | Zvijezda | 30 | 8 | 9 | 13 | 33 | |
11 | Simm Bau | 30 | 8 | 8 | 14 | 32 | |
12 | Radnik | 30 | 6 | 13 | 11 | 31 | |
13 | Jedinstvo | 30 | 8 | 5 | 17 | 29 | |
14 | Travnik | 30 | 6 | 10 | 14 | 28 | |
15 | Mladost | 30 | 8 | 3 | 19 | 27 | |
16 | Tomislav | 30 | 6 | 4 | 20 | 22 |