Sloga u finalu Kupa Republike Srpske

GRADIŠKA – Rukometaši Sloge su u polufinalnoj utakmici Kup-a Republike Srpske savladale ekipu Borac M.tel iz Banja Luke rezultatom 28:27. Oni će u finalu igrati protiv ekipe Leotara.

Sloga je u prvom dijelu u nekoliko navrata imala četiri gola prednosti. Na odmor su otišli sa vođstvom 16:15. U nastavku je Borac preokrenuo i došao doprednosti od tri razlike. Sloga se nije predavala je uvela je meč u neizvjesnu završnivu. U posljednjem minutu Sloga dolazi u vođstvo 28:27. Borac je krenuo u napad ali nije realizovao. Dobojlije su imale posljednjih 17 sekundi da završe meč. Međutim 9 sekundi prije kraja šut Damjanovića brani gplman Borca. Banjolučani su u preostalom vremenu pokušali stići do izjednačenja ali nisu uspjeli.

Slogu je do pobjede predvodio maestralni Vladimir Stanković sa 8 golova, dok je 5 postigao Mirko Damjanović. U redovima Borca najefikasniji je bio Aleksandar Milićević sa 8 golova.

BORAC M:TEL – SLOGA 27:28 (15:16)

Dvorana: „Arena Gradška“. Gledalaca: 300. Sudije: Nebojša Bejtović i Bojan Burazor (oba iz Kozarske Dubice). Delegat: Boško Čađo (Kozarska Dubica). Sedmerci: Borac M:tel 4(4), Isključenja: Borac M:tel 10, Sloga 6 minuta.

BORAC m.TEL: Brkić, Subotić, Perić 4, Kalamanda, Petrović, Miljković 1, Nježić 4, Bera, Luka Knežević 3, Tepić, Malivojević, Ćelić 1, Gračić, Drganić 6, Milovac, Milićević 8. Trener: Mirko Mikić.

SLOGA: Bogdanović, Stojanović, Đurđević 4, Tulendić 3, Leković 3, Vladimir Stanković 8, Borislav Stanković, Damjanović 5, Ristić, Nikola Knežević 1, Miličević 4, Bajović, Nakić, Đurić, Marković, Trifunović. Trener: Dejan Vasilić.

Hercegovina : Krivaja
Maglaj : Borac M:TEL
Konjuh : Leotar
Sloboda : Gračanica
Sloga : Čapljina
Goražde : Izviđač